נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

05/09/2007 - ישיבה עסקית וברכת הרב הראשי של חיפה

5.9.07,ישיבה עסקית, ברכת הרב הראשי של חיפה

חזרנו ל"עבודה" לאחר חופשה קצרה בת שבועיים, ומה יכול להיות יותר מהנה מקוקטייל בשעה 12:30 על פי פקודתו של נשיא המועדון אורי שנבל. לרשותנו הועמד בר עשיר במשקאות וחטיפים עם ברז בירה קרלסברג און-ליין... המפגש היה חגיגי במיוחד וכלל הרבה ברכות לקראת השנה החדשה, התשס"ח, הבאה עלינו לטובה ביום רביעי הבא.

שמענו את ברכתו של הרב הראשי של חיפה – הרב שאר ישוב הכהן, שהוא גם חבר כבוד של מועדון רוטרי חיפה, ואורח אהוד במיוחד. הרב הדגיש את חשיבות התפילות בראש השנה והוסיף שעם ישראל מחוייב להתפלל לשלום האומות כולן.

פסוק השבוע הובא ע"י שלום ואנו, חבר חדש מאוד ופעיל מאוד במועדון. ברכות ריעות נאמרו ע"י האני אלפר. ברכה בין לאומית לכבוד מועדון קטן ואיכותי באנגליה ע"י צבי פרידמן.
נ"ל שאול ד'אנג'לי סיפר על מפגש מאלף במסגרת "ארבעת הנהרות" שנערך בבית גבריאל בהשתתפות נג"לים ברכה וגריידינגר עם משלחת רוטרי מאיטליה. פרייקט זה בא להאדיר שלושה נהרות באיטליה עם נהר הירדן.
אורחים במועדון, נשיא מועדון מלונדון ג'ק לינס ורעייתו. גק לינס בירך את המועדון שלנו וזכה על כך בדגלון של המועדון בצבעי כחול/לבן.

דיווחים מיולין גולדברג וכן מנחום לדר מזכיר המועדון היו מעניינים וחשובים. מידע רוטריוני קיבלנו מאת אדולפו ההסביר בפירוט רב על ההסטוריה של ועל חשיבותו הרבה של אות "פאול הריס" שקיים מזה 50 שנה. כמו ב 1957 גם היו עלות האות הוא 1000 דולר אמריקני. לשמע הרצאה בנושא כה מרתק, כתבתי שיר מיוחד לכבוד "פאול הריס":

אות פאול הריס
רוטריון אחד מלונדון ואולי מפריס,
השתוקק לאות "פאול הריס".
כי זה אות של כבוד!
אבל בשביל כבוד צריך לעבוד.
אסף דולר ועוד דולר מלא חופן,
חשב – אצטיין ואהיה יוצא דופן.
אקבל את האות - אהיה גאון !!
ואז גילה - שיש את האות לכל המועדון...
שתהיה לנו שנה שמחה כל הזמן.

מאת  נפתלי בלבן - אוברהנד.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet