נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

05/07/2006 - ישייבה ראשונה הנשיאה דליה שיצר

נאום בכורה  של הנשיאה הנבחרת דליה שיצר במפגש ראשון שנת רוטרי 2006/2007

בראשית דברי ברצוני לברך את כל הנוכחים:
חברי ההנהלה,חברות וחברי מועדון רוטרי חיפה,כבוד הרב הראשי שאר ישוב הכהן שהוא גם חבר כבוד של מועדוננו ,נגידת אינרוויל תמי כבירי,נשיאת האינרוויל רחל רוזנטל,חברותי באופן הפנימי  האורחים שלי ובני משפחתי היקרים.
סוף הוא תמיד התחלה,סיום שנת פעילות רוטריונית ותחילת חדשה,נשיא יוצא ונשיאה נכנסת והגלגל מסתובב....
אני עומדת על במה זו ואני נרגשת מכמה סיבות:
אני לוקחת אחריות מ: א ועד : ת
אח-אני והחבר / חברה שלי במועדון
אחר- למען האחרים שאינם כמונו
אחרי- כמובילה
כשפנו אלי והציעו לי לקבל על עצמי את תפקיד נשיאת המועדון נעניתי כי ראיתי בכך הזדמנות להמשיך את פעילותו של נוני ז"ל שנגדעה באיבה במהלך שנת נשיאותו במועדון רוטרי חיפה ,וברצוני להקדיש שנה זו לזכרו !
אני מודה לכל מי שמצא אותי ראויה לתפקיד ובכלל על התמיכה הנהדרת לה אני זוכה לכל אורך הדרך במועדון הזה.
על הנאמר לעיל מתוסף היותי האשה הראשונה מזה 74 שנים  שתכהן כנשיאת המועדון, הנכנסת לנעליהם המאוד גדולות של קודמי בתפקיד,ואני כמו נועלת נעליים חדשות פוסעת קצת בזהירות,צעד אחר צעד,פותחת את ליבי ועיני,מקבלת את כל האנשים ,את מה שיבוא....ומאחלת לכולנו התחלה שמחה והמשך של פעילות ועשייה מוצלחים.
אנו ארגון מתנדבים בינלאומי של אנשים טובים, באמצע הדרך, הבאים מרצונם החופשי לתת יד לפעילות ולעזרה בקהילה ,העושים רבות כדי להיטיב עם החלשים בחברה.
כממשיכת- דרך זו, אפעל בעזרת ההנהלה, יושבי ראש הועדות ויתר החברים במועדון, לקדם את הפעילויות הקיימות ולשמר את המסורת המפוארת רבת השנים של המועדון הגדול בישראל.
ניהול המועדון אינה עבודה של הנשיא המכהן בלבד אלא של צוות ההנהלה כולה לאותה שנה,לכן שיתוף פעולה הדוק וחברי ישרת את המטרה לשמה התקבצנו כאן. 
עבודת הצוות תהיה הבסיס לשנת פעילותי זאת. מנקודת ראותי יש שני נדבכים עיקריים עליהם מושתת המועדון. הפעילות הפנים מועדונית, קרי הרעות שיש לטפחה כל הזמן. והפעילות החיצונית לטובת הקהילה החיפאית הבאה לתת מענה במקומות שהממסד מתקשה בהם.
נדבך הפעילות הפנים מועדונית :
אמשיך את שהתחילו קודמי ,להביא את המועדון כל הזמן למרכז תשומת -הלב של החברים   .טיפוח הרעות  בעזרת כל הפעולות החברתיות המסורתיות שלנו כמו ערבים חברתיים,ערבים ליד האח ,המפגשים השוטפים, טיולי סופשבוע ,טיולי ערב קצרים ועוד כהנה פעילויות שיש באמתחתי אם יוותר זמן וכוח.  בחרתי השנה סיסמא: "חברים מתנדבים לעשייה בקהילה" הנותנת ביטוי מלא והולם לפעילותנו. סיסמא זו באה להדגיש כי כל מה שאנו עושים מבוצע מתוך רצון טוב של הקדשת זמן לטובת הזולת בהתנדבות.חשוב שנזכיר זאת לעצמנו גם בעת ויכוחים ואי- הסכמות כאלו ואחרות במסגרת חיי היום יום במועדון. בטוחני כי רובכם ככולכם מרגישים כי הנותן נשכר יותר מהמקבל תהיה הרגשה זו "שכרנו".
נזכור: כל פעילות ציבורית היא מצווה,כשהיא נעשית מתוך אהבה. אהבה לזולת או אהבה לחלש,נותנים למתנדב כל פעם סיפוק מחדש.
כי סיפוק זה המחיר על כל מה שעושים, תודה לאל שעל זה לא מנכים מיסים.
במישור הארצי והבינלאומי סיסמת הנגיד העולמי: "הנהיגו את הדרך", Lead the way - באה להדגיש שבמעשינו ופועלנו נשמש דוגמא לאחרים  בכל התחומים. 
הנגיד הנכנס רן לין הציב מטרות לכל המועדונים בארץ כמו : המשכיות פרויקטים קיימים, חיזוק המועדונים הקיימים, מניעת אלימות בין בני נוער, מלחמה בתאונות הדרכים, טיפוח והבנה בינעדתית, קידום יחסי הצבור של רוטרי בארץ, קידום רוטרי בעסקים, קידום וטיפוח האינטראקט, "הנואם הצעיר" ומנהיגות צעירה. בחלקם הגדול אנו עוסקים ומשתלבים.
בהקשר לקהילה:
אשים דגש מיוחד על קידום טיפוח ועזרה לילדים ונוער . אפעל לטפח את הפעילות והמעורבות בבית מילר ובבית המייסדים. אקדיש זמן לחנוך בצורה שוטפת וטובה את מועדוני הרוטראקט והאינטראקט כי הם העתודה החשובה גם למועדון וגם לחברה בכלל.
נתמוך כמיטב יכולתנו באוכלוסיות ילדים משכונות מצוקה בעיר ,נעמיק את השכנות הטובה בין כל הדתות.חשוב שנשמש דוגמא ומופת לסובלנות וסבלנות. ובכדי שכל הנאמר יקרום עור וגידים אני מתכבדת להציג בפניכם  במעמד רשמי זה את  צוות החברות והחברים שיהוו את הנהלת המועדון לשנה זו ומבקשת להודות להם שנענו לבקשתי והסכימו לתרום מזמנם כישרונם וקשריהם .
נ"ל שאול ד'אנגלי  הנשיא המלווה
נשיא מיועד אורי שנבל
מזכיר כבוד של המועדון אביבה רוטר
ס/ מזכיר כבוד גדי כהן
נ"ל אלי ליכטר גזבר הכבוד
ס/גזבר כבוד ראובן זיו
מתאם ומרכז פעולות ההנהלה חנן שזיפי
מנהל הטכס וקשר עם חברים נ"ל מנחם חכים
מנהלי האפיקים:
שלומית קירשטיין - אפיק המועדון
שלמה מרקל – אפיק הקהילה
חאתם חורי – אפיק המקצוע
נ"ל יואל גלעד – אפיק בינלאומי
תקצר היריעה ויארך הזמן לתאר את יכולותיהם של האנשים הללו.רובם ככולם מילאו תפקידים מגוונים במועדון. הם מוכרים לכולנו ופעילותם מבורכת ומוערכת.אני בטוחה כי ניסיונם הרב יתרום  לעבודת הצוות המנהל ולמהלכה התקין של השנה. השמות והתפקידים של יו"ר וחברי הועדות השונות מופיעים בחומר הכתוב שקיבל כל אחד מכם.
כמו כן תמצאו במעטפות הצעה לתקציב המועדון לשנת 2006 2007, כרטיס חבר ברוטרי,פנקס הכתובות והמיילים ומכתב בקשה לתשלום דמי חבר אשר הופחתו בהחלטת ההנהלה,תשלום נפרד עבור זוג כרטיסים לגאלה,אנא מלאו חובתכם זו על מנת שהמועדון יוכל להתנהל כראוי.
לחברים החדשים שהצטרפו לצוות אני מאחלת מלוא ההצלחה ושיתוף פעולה מירבי מכולנו. במהלך השנה האחרונה הייתי על תקן מתלמדת כשאני מעורה בכל המהלכים השוטפים של המועדון, שותפה להחלטות הנהלה וזוכה לשיתוף פעולה מלא  מכולם.
קיימתי במהלך החודשים האחרונים פגישות עם  חברים שונים  ודנו בדרכי פעולה ורעיונות לפעילויות המועדון לשנת הרוטרי 2006  2007. ראוי לציון הרצון הטוב והחברות לה אני זוכה מכולכם.על בסיס זה בטוחני כי נצליח ביחד ליישם המשך הקיים תוך ייזום פעילויות חדשות. העמקת החברות והגיבוש במועדון חשובים בעיני מאוד ואני פונה אל כולכם לשתף פעולה לבוא ולקחת חלק בכל פעילות מוצעת,היא עושה טוב לכולנו וגורמת לנו לבוא בשמחה לפגישות השונות במועדון ולפעול ביתר מרץ בקהילה.נוכחות כולכם חשובה במפגשים השבועיים כמו ביתר הפעילויות. אמשיך בקשר החם והתומך עם מועדון האופן הפנימי חיפה. אפעל לטפח ולהצעיד קדימה חברים צעירים וחדשים במועדון לפעילות על מנת להכשיר את הדור הבא של אנשים טובים שינהיגו את המועדון הנהדר הזה.
באשר לועדות:
השתדלתי לשבץ את כל החברים במגוון הועדות,חלק על פי בקשתם והאחרים לפי הצורך והעניין. בימים הקרובים יתקיימו ישיבות הפתיחה של כל הועדות בבתי החברים כמנהגנו. במסגרות אלו יגובשו התכנים והפעילויות למשך כל השנה.חשוב שכל ועדה תקיים לפחות ישיבה אחת  בבית מילר כדי לחזק ולטפח הקשר שלנו עם נכס ייחודי זה.
אני מאחלת  לכולנו שנת פעילות מוצלחת.
ולפני סיום - מצאתי קטע נחמד שנכתב ע"י עפרה קשוב ויוסי כפירי לפני 4 שנים והריהו לפניכם:
"יש במועדון מסורת בת שנים של ברכה לגברים מצד נשים
כמו כן המסורת מורה כנראה להטיל את המשימה על החברים החדשים
לכן ידידי  הרוטריונים  הגברים,אכנע לדחף ולחוש הנשי
ובראשית הדברים אפנה לכל אחד מכם באופן אישי.
זכיתי לפגוש כאן בזה המועדון,וכל אחד מכם יתחבר בעצמו לתואר הנכון:
איש- אשכולות
איש-עסקים
איש-מידות בגופו וערכיו
איש-אמת
איש-רוח
איש- מופת המהווה דוגמא אישית במעשיו ואורח חייו.
איש-מעשה,איש-רוח,איש-עצה מבין חכם ונבון,איש-סוד, איש-בשורה,איש נעים-הליכות האומר תמיד את הדבר הנכון.איש- בראשית ,איש- אדמה איש-קצוות קיצוני וקנאי בדעות,איש-שם,איש- צמרת,איש- אמונים ואיש אמונות.
כולכם כאחד אנשים כלבבי שאינם אנשי זרוע או אנשי חומה ודמים.
אינכם אנשי ריב ומדון ובודאי איש מכם אינו חדל -אישים.
אך עדיין רוטרון נכבד,איש יקר,ללא אישה אינך מושלם כלל ועיקר.
לא טוב היות האדם לבדו, אפילו הקב"ה הבין שהוא זקוק לאישה, לעזר כנגדו.
חייב אתה להודות ,כי אישה גם אם אינה אשת-חיק או אשת- נעורים כל אחת במועדוננו היא אשת ברית ואמונים אשת-חן ואשת-חיל שופעת מרץ וכישורים.
ולתודות – וכאן לכל הגברים
תודה על כי אפשרתם לנו הנשים להפריח ולהשביח את הפעילות של כל רוטריון.
תודה על כי גיליתם התעלות ואומץ להודות כי נוכחותנו תרמה רבות לאיכות המועדון.
תודה על כי התפניתם לקבלת תמיכה מצדנו כדי שנתנדב,נחזק נמריץ ונסייע בכל
הפעילויות ובכך נתרום גם בעצמנו.
תודה על כי השכלתם לגלות סבלנות ואורך-רוח אבל תודו,היה כדאי,כי הוכחנו לכם מאין ולאן נושבת הרוח.
ובעיקר תודה על הגמישות והנכונות להיפטר מהנוקשות ולוותר על  מוסכמות ישנות
ועל היכולת להסתגל לשינויים ולגלות את ההזדמנות ואת החירות שבאפשרויות החדשות.
השלב הבא שיוכיח את צדקתנו והצדקתנו היא בחירת אישה כנשיאה למועדוננו.
והנה עומדת אנוכי לפניכם כאן היום
נשיאה ראשונה בזה המועדון.
שתהיה לכולנו שנה נפלאה.
שלכם בידידות  דליה.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet