נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

04/08/2010 - פגישה עסקית

הנשיא דני פסלר פתח את הישיבה  שהייתה עסקית ללא אורחים והחל מיד בנוהל הטכס הרוטריוני המקובל. את פסוק השבוע ששב להיות פסוק קצר ולעניין הביא נ"ל שאול דיאנג'לי - אמרו חז"ל- "מה ששנוא עליך - אל תעשה לחברך".. את ברכות הרעות הביאה חברתנו החיננית אריאל מרקל, שקראה לפודיום את חתני ימי הולדת לברכה אישית לפודיום.

הברכה הבינלאומית הובאה על ידי חברנו זאב מטר והיא נשואה ל  Rotary Egypt - District 2450 - Zone 20 - Rotary Club of Alexandria. בחרתי לברך בישיבה עסקית זאת את מועדון רוטרי אלכסנדריה באמצעות אזכור חבר מועדוננו אהרון רוזנפלד זכרונו לברכה נשיא המועדון לשנת הרוטרי 1956-57 שהיה סגן נשיא לשכת הספנות הישראלית וחבר נשיאות לשכת המסחר והתעשיה משך שנים רבות, אשר גמר את לימודי התיכון בעיר זאת. אהרון "רוזי" רוזנפלד נולד בזכרון יעקב ב 30 ביוני 1899 בן לאפרים רוזנפלד פקיד ביקב ומצד אמו דבורה אהובה בת ללייב ניידרמן מהאיכרים המייסדים של זיכרון. בן 15 עבר להתגורר בחיפה. במלחמת העולם הראשונה שימש פקיד בחברת יק"א (חברה להתיישבות יהודים) ובשנת 1919 ייסד בחיפה חברה פרטית למסחר ספנות. השתתף בהקמתם של המרכז המסחרי הישן והחדש בעיר. עשה רבות לפיתוח קשרי המסחר והידידות בין בלגיה וארץ ישראל. בשנת 1934 התמנה לקונסול בלגיה בחיפה, והתמיד בתפקיד זה יותר מ 53- שנים. אהרון רוזנפלד הצטרף למועדון ב 6 במרץ 1935 כאשר הספונסר שלו היה הנרי ג'פריס מזכיר המועדון וממיסדי המועדון והיה פעיל בנוכחות של 100% עד למועד פטירתו בשנת 1 987 .בפעילותו הציבורית היה גם אח בארגון בני ברית וממייסדי לשכת הבונים החופשיים "ראובן" ונשיאה משנת 1935 . קיבל אזרחות כבוד של העיר חיפה בשנת 1973 . ביתו בשכונת בת גלים ניצב בסמוך לרח' רציף אהרון רוזנפלד הקרוי על שמו. מכאן שלוחה ברכתי למועדון Rotary Club of Alexandria מאיזור 2450 שהתחיל פעילותו ב 1930 כמועדון השני באזור לאחר מועדון רוטרי קהיר שקבל את ה צ'ארטר בשנת 1929 . המועדון נמנה על 131 מועדונים באזור ובו 4387  חברים השיך לאזור 20 ברוטרי הבינלאומי הכולל את ארמניה, בחריין, קפריסין, מצרים, גאורגיה, ירדן, לבנון, םודן, ואיחוד האמירויות הערביות. המועדון ובו 52  חברים נפגש בכל יום רביעי בשעה 14.00 ב Alexandria Club. אבקש להרים כוסית ברכה למועדון Rotary Club of Alexandria ולא לשכות את חברנו אהרון רוזנפלד זכרונו לברכה ולאחל לחברנו איזי רוזנפלד בנו של רוזי וממשיך דרכו במועדון המשך פעילות מבורכת.

הנשיא המכהן דני פסלר מסר לחברים דו"ח על פעילויות ההנהלה שבראשותו ואמר: שלום חברים, אני מנהיג נוהג חדש - דוח הנשיא לחברים. מדי חודש לאחר ישיבה עסקית אעביר אליכם דוח מסכם שבו אביא ריכוז החלטות המועדון, ההנהלה, עידכונים וחדשות...
החלטות ההנהלהא. בנושא דמי חבר החליטה ההנהלה כדלקמן:
א.1 דמי החבר השנתיים במועדון חיפה הינם 1,900 ש"ח באופן בלתי תלוי בהיקף הנוכחות של החבר ובשאלה אם החבר/ה אוכל צהרים או לא במפגשי המועדון. זהו תעריף אחיד ובלבדי.
א.2 מחיר הארוחה לאורח/ת או בן/בת זוג חבר הינו 80 ש"ח.
אתר האינטרנט של המועדון - ההנהלה החליטה לשדרג את אתר האינטרנט של המועדון בעלות של 4,000 ש"ח + מעמ . את העבודה תבצע חברת מיקרו ליין שבנתה עבורנו את האתר לפני 6 שנים. 
ג. בית מילר - החזר כספי העיריה בגין בניית מעלית-  הוחלט להחזיר לעיריית חיפה סך 100,000 ש"ח    שנתקבל ממנה בשנת 2008 עבור השתתפותה בבניית מעלית שמועדוננו קיבל על עצמו לבצע ולא עשה זאת. העירייה מצידה התחייבה בפנינו כי היא תבצע את פעולת התקנת המעלית על חשבונה ובאחריותה.

2. החלטות המועדון
א. תקציב המועדון 2010/2011 - המועדון אישר את תקציב המועדון לשנת הרוטרי 2010/2011 כפי  שפורסם בחוברת תכנית העבודה בעמ' 29. 

3. ועדת ביקורת
א. נ"ל בני רודיטיני  הציג בפני המועדון את עקרונות עבודת ועדת הבקורת כפי שהוצגו בפני ההנהל והתקבלו על  ידה:
* ועדת ביקורת בלתי תלויה הנבחרת על ידי האסיפה הכללית ומדווחת כלפי המועדון.
* ועדת הביקורת מלווה את עבודת המועדון תוך כדי עבודתו ולא רק לאחר סיום כהונת ההנהלה.
* ועדת הביקורת מוודא כי המועדון מנוהל על פי הוראות התקנון ונהלי המועדון.
כמו כן בני הדגיש כי יש צורך לגבש נוהל עבודת ועדת ביקורת שיכנס לתקנון המועדון.
 ב. משה גן-צבי הציע כי בועדת הביקורת יכהן לפחות חבר אחד במשך שנתיים רצופות.
ג. הנשיא ציין כי יו"ר ועדת הביקורת יוזמן כמשקיף לכל ישיבות ההנהלה.

פרשת פסילת הבחירות לנגידות 2012/2013:
א. הנשיא תאר בפני חברי המועדון את השתלשלות הפרשה משלב הגשת התלונה ברוטרי בינ"ל ועד קבלת התשובה מנציגות התנועה הבינ"ל בעקבות פנייתנו. הודגש בדיווח כי לרוטרי בינ"ל היתה ביקורת על שיטת הבחירות שהיתה נהוגה באזור ובה הנוהג לקיים תעמולה (כמו ביקורי מועמדים במועדונים), הפסולה עפ"י  חוקת הרוטרי. לאור קיומה של תעמולה הוחלט לפסול את הבחירות שהתקיימו לאחרונה. צויין כי בשל עניין זה נפסלה בחירתו של שאול ולא מכל סיבה אחרת. המועדון רואה בחומרה את השתלשלות הפרשה ונחוש  לפעול בכל האמצעים הרשמיים העומדים לרשותו בכדי למצות את הצדק. צוות של המועדון בו חברים: נג"ל אליהו ברכה, נ"ל אדי חי, נ"ל שלמה אסיף, נ"ל אורי ינובסקי, נ"ל אלברט לינקולן, ר' דן ביין ונ' דני פסלר  עובד בתיאום וברציפות בנושא מול האזור ומול התנועה הבינ"ל. אנו מחזקים את ידו של נ"ל ד'אנג'לי ועומדים לצידו ומאחוריו בנושא זה.
ב. יחד עם זאת, זוהי מדיניות ההנהלה והמועדון, להעמיק ולחזק את עבודתנו עם האזור על ידי השתתפות ערה ופעילה בכנסים, ועידות, ועדות ופרוייקטים הן ברמת האזור והן ברמת האשכול. מועדוננו ימשיך להיות
    מודל ודוגמא לכל מועדוני האזור.
 
5. דוח גזבר
 א. 80 חברים כבר הסדירו את תשלום דמי החבר והגאלה. אנו מבקשים משאר החברים להסדיר את חובת
     תשלום דמי החבר עד סוף חודש אוגוסט. ניתן להסדיר את תשלום דמי החבר טלפונית באמצעות כרטיס  האשראי.  נא ליצור קשר עם דורון מאוטנר, גזבר כבוד.
ב. על פי רו"ח אורלי שטיינברג דוח 12/2009 יועבר לעיון ועדת הביקורת ולאישור האסיפה בסוף אוגוסט השנה.  תחילת ספטמבר וממועד זה יתחיל תהליך חידוש האישורים מול הרשויות.
 
6. פרוייקט "שלום כתה א'"
  כ-40 חברים תרמו 100 ש"ח (ויותר...) במסגרת פרוייקט "שלום כתה א'", בו אנו רוכשים במרוכז כרטיסי    רכישה באופיס דיפו לציוד לימודי לקראת שנה"ל תשע"א. כרטיסים אלו יחולקו לילדים נזקקים בתיאום אגף הרווחה בעיריה. חברים המעוניינים להרים תרומתם מוזמנים ליצור קשר עם דורון מאוטנר. תודה רבה !!

הודעות 
א. ארוחת מיליון דולר ב- 15.9.10 -  אנו נערכים לקראת ירוע "ארוחת מיליון דולר" שיתקיים על  סיפונה של אוניית הפאר   Celebrity Equinox בחסותו של חברנו נ"ל אורי שנבל. העלייה   לספינה בשעה 11:00 בבוקר. התכנסות בשער הנמל בשעה 10:00 בבוקר. חברים/ות ובני/בנות זוג וחברים קרובים מוזמנים אך ורק על סמך רישום מראש.      המעוניינים להשתתף באירוע זה מתבקשים להעביר במייל אל: osnat@leobaeck.0rg.il את  הפרטים הבאים : שמות המשתתפים בעברית ובאנגלית, מס' תעודת זהות ומס' דרכון.
ב. מפגש ערב ביום רביעי הבא 11.8.2010 - מלון דן כרמל.
ביום רביעי, 11.8.10 יתקיים מפגש המועדון בשעה 19:00 במלון דן כרמל (קפה ועוגה וכיבוד קל).      מחיר לזוג (חבר מועדון) 100 ש"ח. אורח 70 ש"ח  ההרצאה של מר שלמה מעוז בנושא-    'דרך החתחתים (chatchatim ) של היציאה מהמשבר, הנהנים והנפסדים'. המרצה הוא כלכלן עצמאי ומוכר וידוע בשוק ההון ככלכלן הראשי של בית  ההשקעות 'אקסלנס נשואה'. כיום, מלבד עיסוקו העיקרי כמרצה בשוק ההון במסגרת   התמתחותו   במקרו-כלכלה.  מר מעוז מכהן כיו"ר של חברת 'הכשרת היישוב בישראל בע"מ' וכן כדירקטור במספר רב  של חברות בארץ (ביניהן: דירקטור תרכובות ברום בע"מ, ברום ים המלח בע"מ, צים חברת  השיט  בע"מ, דיסקונט חיתום והנפקות בע"מ ועוד...).
ג. מפגש בוקר בינמועדוני ביום שישי, 20.8.10 בשעה 10:00  ביום שישי, 20.8.10, נקיים בשעה 10:00 מפגש בינמועדוני במרכז הבהאי העולמי שיוקדש לנושא פיתוח העתידי של העיר חיפה והענקת מגיני הוקרה לאנשים וארגונים שתרמו תרומה ראויה לציון לקהילה. הכניסה ללא תשלום וחשוב להזמין גם חברים, ידידים ומכרים. הזמנות מפורטות ייצאו בנפרד. מועדוננו יעניק מגן הוקרה לבית ההסעדה "בית חם" המופעל ע"י חב"ד והרב דובי גינזבורג.
ד. מסיבת ראש השנה ב- 31.8.10 במועדון ה- BEAT במרכז הכרמל. בשעה 20:00 בערב- רישמו    לפניכם והודעות נפרדות תצאנה בקרוב.

לאחר מסירת הדו"ח התקיים דיון סוער באשר לתגובת שיש לפעול לפיה המועדון לפסילת הבחירות ובחירת מועמד המועדן נ"ל  שאול. דיאנג'לי לנגיד מיועד. הן הנשיא דני פסלר והן מועמדנו  נ"ל שאול דיאנג'לי הדגישו שהאקט שננקט על ידי רוטרי בינלאומי ונתמך על ידי הנגיד הנוכחי אינו אישי ואינו מכוון נגד המןעמד הספציפי אישית אלא  ננקט בשל נוהג של כ 20שנה שהיה ,מקובל"  שמועמדים מופיעים לפני המועדונים ומציגים את משנתם, מסתהר שהדבר פוסול לפי תקנון רוטרי בינלאומי, המאפשר רקשליחת קורות חיים בכתב למועדונים השןנים. חלק מהחברים הציע למנות מועמד מבין הנשיאים לשעבר במועדון וחלק דרש תגובה חריפה של אי השתתפות בבחירות הקרובות. חלק מהחברים דיווח על הפעילות של מועדון שכן  בענין התלונה והפסילה כולל השתתפות במימון הגשת התלונה שהוגשה על ידי מועדונו של המועמד המתחרה מתל אביב שהפסיד בהצבעה חוקית ובאופן מוחלט,  ובהגשת תלונתו לרוטרי הבינלאומי הזיק למעשה לכל האזור בכך שחשף נוהל בלתי תקין תקנוניתשהיה נהוג ומקובל באזור מימים ימימה ובמיוחד  חורה לחלק מהחברים הקביעה של מזכיר הרוטרי הבינלאומי ששני המועמדים לא יוכלו לשוב ולהשתתף השנה  בבחירות החוזרות , כמו שנאמר במקורותינו- שניים רבים והשלישי לוקח... נותרו עוד נושאים רבים לדיון, ומקוצר הזמן הם יועבר למפגש העסקי הבא.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet