נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

04/07/2007 - ישיבה ראשונה הנשיא הנכנס אורי שנבל

נאום הבכורה של הנשיא הנכנס אורי שנבל

אורי נכנס לתפקידו בדיוק במלאות  שנה למלחמת הלבנון השניה ובמלואת 75 שנה למועדון רוטרי חיפה.לאחר שנת פעילות מוצלחת ביותר של הנשיאה היוצאת דליה שיצר רואה אורי כאתגר להנהיג חידושים במועדון וכפי שאמר בנאומו: "   יש להצעיר את המועדון על מנת לשומרו  ולדאוג  לעתידו". חידוש ראשון היה הנהגת קוקטיל לפני שהחברים נכנסו לאולם,קוקטיל שיונהג בכל חודשלפני הישיבה העסקית.
                                                                                                                         
להלן הנאום:                                                                                
כבוד ראש העיר, כבוד הרב הראשי, רעי הרוטריינים, משפחתי, חברים.
זכות גדולה עבורי לעמוד כאן היום מולכם לפתוח את ישיבתנו הראשונה  לשנת  2007/2008, שהיא גם שנת ה-75 למועדוננו., ותהיה שנת ה-60 למדינת ישראל ולחיפה עירנו. לפני שאמשיך הרשו לי לבקש מכבוד הרב הראשי הרב שאר ישוב לשאת את ברכתו אבקש מראש העיר מר יונה יהב לשאת את ברכתו.

חברי,
דומני שעברה יותר משנה מאותו ערב בו התבשרתי ע"י שליחי נשיאי המועדון על בחירתי לתפקיד אותו אני רואה בעיקר ככבוד גדול וכשליחות. מאותו יום וככל שקרב יום המפגש הראשון ההתרגשות גברה ועימה אני שמח לומר השמחה והסיפוק למרות , שרבותי,  עוד לא התחלתי . מתחילת הדרך ידעתי שאני חייב לפעול על פי דרכי כתמיד ומצפוני ,דהיינו "ואל תיבהלו" לעשות דברים קצת אחרת,לחדש, לרענן, ואני  משער שכבר חשתם בכמה חידושים  בבואכם היום לישיבה כמו הקוקטייל שילווה אותנו בכל ישיבה עסקית,היומן או הוולן. בהזדמנו זו תודה לזאב חברי על העזרה ללא לאות.
יחד עם הידיעה שאני מכהן כנשיא ,במועדון בן 75 שנה  עם מסורת אדירה,רבת מוניטין והצלחות שמחייב אותי גם לשמור על הדרך,הרמה והכבוד של כולכם, מבטיח אני לכם ,תמיד אפעל ביושר ,בכבוד,ואשתדל גם בנועם,אם אטעה,אפגע חס וחלילה בודאי  לא במכוון ולא מתוך כוונה רעה- סליחה מכולם.
ולפני שאמשיך אודה  לנשיאה היוצאת דליה על עזרתה ורצונה תמיד להיות שם כשצריך. לאלה שלא מכירים אותי ,ממש כמה מילים  בן עוד מעט 62,נשוי בפעם השנייה - לדורית,  מגדלים יחד  5 (חמישה)  אחים ואחיות,עוסק בתיירות כל חיי,בן מזל דגים,רגיש מאד. נמצא בפעילות בתחום החברה והקהילה כ-30 שנה,לפני הרוטרי הייתי פעיל בשולחן עגול וכיהנתי גם כנשיא הארצי של הארגון.

חבריי הרוטריונים,
סיסמתי "הייה חבר"  BE A FRIEND  "לי טה קון סאחב" - ולמה ? כי גיליתי  בכלל  ובעיקר מעצמי  , שאנו בעצם לא מכירים את חברינו,לא כפי שראוי היה שנכיר,כולל את המשפחות  את המעשים התחביבים  ,את פועלם של החברים. ואתן לכם דוגמא קטנה: לפני כשנה בחג החגים בבית הגפן,פועלו המכובד של הני ידידי , ביריד העתיקות,- הנה אני פוגש חבר מועדון,ובתמימות שואל " מה אתה עושה כאן?" ,ומסתבר שהוא בעל  2 דוכנים עוסק בתחביב ואיסוף מעניין ביותר של מכונות וכדומה עיסוק ממלא ומעניין,ואני שפוגשו  כמעט מידי יום רביעי  לא יודע זאת כן מדובר בחברינו יואל קיש. זו רק דוגמא לעובדה שאנו נפגשים ,מידי יום ד' אך אין אנו מכירים אחד את השני , כמו שרצוי שנכיר ולכן סיסמתי "הייה חבר" מטרתה לעשות שינוי בעובדה זו,ואינני מתכוון שזו תהיה סיסמא בלבד. אני שמח לספר שמבחינת עזרה הדדית למשל, נזקקתי לא מזמן וקבלתי הרבה מעבר למצופה מחברים כמו צבי ענר ,גד כהן,פרופ'  אידלמן וסליחה אם שכחתי  מישהו,אבל זה פשוט נפלא לדעת שיש כאלה ידידים בסביבה.
אנו נעשה מספר פעילויות אשר יעזרו לקרב בננו.להכיר טוב יותר ואז גם אין לי ספק שהתוצאות תגענה,דהיינו יותר פעילות יותר מעורבות ויותר עזרה הדדית. אספר לכם  בקצרה על הפעילויות המתוכננות לשנה מיוחדת זו אשר בלי עזרת חברי הנהלה ,יו"ר הועדות וכולכם   הן לא תתקיימנה.
ראשית ,ברצוני להזכיר את נחום המזכיר ,זו דוגמא לחבר מועדון שלא הכרתי והיום זו ממש התגשמות של ידידות נפלאה,איש חם אמיתי אתי סגניתו,שהיא חדשה אך פעילה ומוכנה - חבל על הזמן.
רון וצביקה , כולם מכירים ואין הרבה מה להוסיף - תמיד מוכנים. צביקה ידידי כבר עזר במציאת תורמים ליומן המונח לפניכם.
כעת קצת על הפעילות וקצת על הועדות: זו שנת 75 שאותה נחגוג ב- 2 אירועים : אירוע מועדון ואירוע בינלאומי
v      האירוע של המועדון כמובן בניהולו של דני ,ועדת  האירועים יהיה  מיוחד ומפתיע.
v      אירוע בינלאומי אם רק יצליח אולי יהיה  גולת כותרת נוספת בשיתוף עם עירית חיפה.
האירוע קורם עור וגידים אירוע במלונות חיפה בחודש מרץ אליו יוזמנו חברים מהעולם ונציגי ערים  תאומות של חיפה וכל זה סביב חנוכת מרכז המוסיקה לנוער אותו נעזור לצייד בכלי מוסיקה. אירועי המועדון אוסיף לומר יכלול עוד 3 אירועים :
v      את הגאלה בינואר אותה הפקדנו בידיה הנאמנות של מרים שזיפי ואין מתאים ממנה.
v      אירוע המשפחה ביום העצמאות ,מרכז הספורט בליאובק ,"רק יעזור לסכם את הסיסמא ,הייה חבר" לכולם,כולל ילדינו ונכדינו.
v      ואירוע מיוחד וחדש נוסף אשר  יהפוך אני מקווה  מהיום קבוע  באזור ,יהיה סרט ומסיבת גן במסגרת פסטיבל הסרטים באוקטובר  בו גם ניתן פרס לסטודנט תסריטאי על עבודתו, אירוע זה יהיה אירוע בינמועדוני,בעזרתו ובחסותו של נגל גרדינגר.

ולתוכניות :
אנו נשתדל בעזרתו של יוסי כפירי יו"ר הועדה  הנמרץ לחדש לעניין ולרענן בהרצאות שונות וגם בסדנאות על מנת לקרב בננו וכפי שהבטחתי ,להפוך את הסיסמא שלנו למציאות.
בנושא חברים חדשים שזו חובתנו אני מבטיח לפעול ללא לאות ולכן קיבלתי את הבטחותיהם של חברי  נ/ל עודד פלר נשיא לשכת המסחר ודב מרום לתרום בקשר עם מועמדים פוטנציאלים והבאתם למועדוננו.

רבותי,
יש להצעיר את המועדון על מנת לשמור ולדאוג לעתידו! כאן עלי לבקש מכולם להעביר גם לאלה שלא איתנו היום,בואו לישיבות!בואו להתחבר!,ללא נוכחות רצינית בישיבות בועדות ובאירועים- חבל לנו על הזמן. חשוב שמועדון כמו שלנו המונה  100 חברים ,יראה נוכחות והשתתפות בישיבות ובועדות. בפרק זה יהיה תפקיד חשוב ביותר לידיד נ/ל מהולל אשר אני מודה לו על כך שהסכים להיות ראש הטכס ואחראי גם למעקב החברים וזאת מעבר לתרומתו לנושא שימור ערכי המועדון. אני שמח על כי מספר חברים שלא ראינו השנה נענו לבקשתי להגיע ולהיות איתנו שוב כמו מר חורי חאתם  דב מרום ועוד.
וכמה מילים לחברותינו  באינרוויל ,ביקשתי ממזל הנשיאה וממירב המזכירה להיות יותר קרובים אלינו ואפילו לשלוח נציג משלהם לועדת האירועים או ליזום פעילות משותפת, למשל בנושא הבטיחות בדרכים.
וכמה מילים על הקהילה מסביבנו, יש לברך על פעילות המועדון  ופעילות של כולכם למען הקהילה ,לא ידעתי והיום אני יודע ומודע עד כמה מעשינו  גדולים.
בית ספר אורים,בית ספר עופר,בית מילר,בית המייסדים - דברים מופלאים  ,עשייה ,עזרה ,תרומה ,בית ההסעדה ,לראות את הילדים  האוטיסטים וחדר הסנוזלנד, לראות את ילדי הקייטנות , כולכם חייבים  לראות ולהתנסות. אנו נמשיך ונתמיד בכל אלה:
ü       נתמוך בנוער
ü      נתמוך במוסיקה
ü       נמשיך ונפעיל השנה את הקייטנות-  150 ילד ילבשו את חולצת הרוטרי.
ü       כמובן שנמשיך נתמוך ונעזור בטריומפ השנה ,ונמשיך בכך את עשייתם הגדולה של שאול והני שבאמת בפעילות זו אני רואה את אחת  ואולי החשובה  מכולן לעתידנו כאן במדינה.
ü       בבטיחות תמיד נהיה שם ,והשנה עם אדי שהינו מתאם ההנהלה ותודה על שנענה כמובן לכל דבר כעת וגם משה גן צבי יו"ר הועדה הפעלתן.
ü       משלחת נוער- לשבדיה שיוצאת באוגוסט והפעם מחיפה עם ילדי שדרות.

והלוואי ונספיק את כל אשר סיפרתי לכם ולכן אני זקוק לכם,לחברות להשתתפות אמיתית לידידות לעצותיכם ובקיצור לעזרתכם. ולפני שאסיים,  תודה למשפחתי שנמצאת כאן תומכת ואוהבת ובעיקר לאשתי דורית  אשר לאחרונה לא מבינה מה קרה לי ,איש הבית שמרבה להעדר אבל שמחה עם שמחתי. 
אמר רבי שמעון גמליאל הזקן: כל ימי חיי גדלתי בין החכמים ולא מצאתי לגוף טוב אלא שתיקה. ולא המדרש הוא העיקר אלא המעשה וכל המרבה בדברים מביא חטא (משנה,סדר נזיקין).
זהו ,
עכשיו לעבודה ,אחלו לי הצלחה, כי רצון וכח יש.
תודה לכולכם, להתראות בשבוע הבא
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet