נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

04/06/2008 - הד"ר מרקוזון

הד"ר מרקוזון הרצתה על יתר לחץ דם

פסוק השבוע חביבה רוגר, ונושאו - רוחות שלום ומלחמה, מאחר וביוני פרצו מלחמות בישראל. היא צטטה מדבריהם של: א).הדלאי למה, שעיקרם כיבוד זכויות בני האדם  ורווחתם. ב). בנג'מין פרנקלין, שאמר  "מעולם לא הייתה מלחמה טובה או שלום רע".
אדולפו סיפר אודות מועדון הרוטרי 3350 בבנקוק, וברך אותו.
הנשיא אורי שנבל  איחל רפואה שלמה ל יעקב טלר, והמליץ לערוך אצלו ביקור חולים.
כמו כן סיפר אודות הוועידה  במלון "מרידיאן" בים המלח, והענקת אות הנגיד למועדון חיפה. כמו כן הזכיר כי, ב - 28 ליוני יתקיים טקס חילופי הנשיאים במלון "דן כרמל".
הושלמה חלוקת המגנים לרוטריונים יוסי כפירי ודנה נוף, כתמורה על פעילותם.

בנושא יתר לחץ דם:
בעיות בלחץ הדם מהוות גורם סיכון גבוה ללא סימנים מוקדמים והוא אף נקרא "הרוצח השקט". ההרצאה והבדיקות לחץ דם וסוכר - על ידי אחיות קופת חולים מאוחדת התקיימו במסגרת פרוייקט ארצי של תנועת הרוטרי בו היה מעורב גם מועדון חיפה. בעזרת חברינו יולין גולדברג ושלום וואנו, אורגנו בדיקות לחץ דם במקומות עבודה, כגון חברת החשמל ואחרים.
ד"ר יורם קנטר הציג את המרצה המומחה לנפרולוגיה וליתר לחץ דם - ד"ר ג'רום מרקוזון. ד"ר קנטר ציטט את התכונה האלוהית "בוחן כליות ולב", כמתאימה לתחום ההתמחות של המרצה.

הרצאתו של ד"ר ג'רום מרקוזון
ההרצאה ניתנת המסגרת העלייה במודעות למחלה של יתר לחץ דם.(יל"ד). קיים סיכון גבוה לאירועים לבביים ומוחיים אצל החולים במחלה, במיוחד אצל האוכלוסייה המבוגרת. 30% אינם מודעם ואינם מטופלים.
המרצה פרט מהו לחץ דם, כיצד מודדים אותו, מהן הסיבות ליל"ד. (ראשוני ומשני). קיימת השפעה של גורמים תורשתיים, הסביבה, דיאטה, שימוש במלח, שתיית אלכוהול, עישון ושימוש בסמים. כמו כן הוא ניתח את נזקי המחלה ופגיעה באברים שונים בגוף כתוצאה ממנה.
המרצה הזכיר טיפול לא תרופתי במחלה (ירידה במשקל, הורדת השימוש במלח, הפסקת עישון, פעילות גופנית, הגבלת שתיית אלכוהול), וכן טיפול תרופתי כשיש הכרח בכך. במקרים רבים החולה מקבל שילוב של מספר תרופות.
המרצה המליץ על פעילות נכונה של המטופל והרופא כדי לאזן את לחץ הדם. (מדידה סדירה, לקיחת תרופות בצורה מסודרת, תשומת לב הרופא לתגובות החולה לתרופות). וטען כי המטופל "המאוזן" יכול לנהל אורח חיים תקין. לחץ דם תקין הוא 80/130, ויש למדדו בישיבה ולאחר מנוחה של 5 דקות.

יוסי כפירי הודה למרצה על הרצאה מעניינת ומאלפת ואמר שכל אחד מאתנו נמצא בקבוצת סיכון, עלינו לשמור על עצמנו ולא להגיע כמטופלים למרצה... הנשיא העניק למרצה את דגל המועדון, והודיע על נטיעת עץ על שמו ביער פול האריס.

ברכות רעות 4/6/08
ימי הולדת:    5/6 ברכה סלע,   7/6 מאיר מנדלמן
קבלה למועדון:  5/6/1965 בירקהאן ג'סמונד,  4/6/1975 הרברט סרפוס, 7/6/2000 חביבה רוגר
מזל טוב לכולם

חמשיר אקטואלי
הָיָה פַּעַם אָדָם,
שֶׁהָיָה לוֹ הַרְבֵּה לַחַץ דָּם.
הָיָה חָבֵר בָּרוֹטָרִי,
אָכַל רַק מָזוֹן בָּרִיא.
עִם חַלוֹף הַשָּׁנִים,
הִתְקַבְּלוּ לָרוֹטָרִי גַּם נָשִׁים.
נִפְתְחוּ לוֹ פִּתְאוֹם הָעֵינַיִם,
וְהַלַּחַץ קָפַץ לוֹ כִּפְלַיִים !
מאת: נפתלי בלבן - אוברהנד
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet