נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

03/12/2008 - ישיבה עסקית ואסיפה כללית

הישיבה העסקית של חודש דצמבר התקיימה ב 3.12.08 . על הבמה ליד שולחן ההנהלה חברו יחדיו הנשיאע הנוכחי גד כהן, הנשיא הקודם נ"ל אורי שנבל והנשיא  הנכנס הבא אלברט לינקולן. כמו כן ישבו לצידם גזבר הכבוד גבי אשד, ראש אפיק שירותי המועדון אריאל מרקל, מזכיר הכבוד יורם נאומן, ראש אפיק שרותי המקצוע זיגי שאול, ועל כסאו של ראש אפיק שרותי המקצוע הושב לתפארה חברנו אריה ברגמן שכובד על ידי ההנהלה לשבת ביציע הכבוד  כתודה וכציון לשבח על פעילותו למען המועדון.

את פסוקי השבוע הביא בשפה האנגלית נשיא מיועד אלברט לינקולן, שקרא פסוקים העוסקים בעניני הקשר בין האדם למקומו,לטבע שסביבו  ולקונו בורא עולם.

60 שניות על זהירות בדרכים הביא  ג'יהאד גנטוס, שסיפר על הארוע של השבוע שעבר בו עצרו הכל לזכרם של מעל ל 30 אלף הרוגי התאונות בישראל, מספר מחריד כשלעצמו. להמחשת המספר הבלתי נתפס הזה מלאה עמותת אור ירוק אצטדיון כדורסל שלם בלמעלה מאחת עשרה אלף דמויות קרטון-מספר ההרוגים הוא פי שלושה ממספר הדמויות באיצטדיון.

את ברכות הרעות הביא חברנו אילן אור. בנושא המידע הרוטריוני עלה לדוכן חברנו נ"ל בני רודיטי, אשר בחר להביא מובאות מתקנון המועדון. מי שחבר ברוטרי העולמי הוא המועדון ולא החברים באופן אישי, כך שההישתייכות לתנועת רוטרי העולמית היא לפי מועדונים. לכל מועדון יש תקנון שעונה על  הנחיות ודרישות הרוטורי העולמי, עם פתיחות לשינויים קלים מקומיים פה ושם. נ"ל בני רודיטי ציטט קטעים מתקנון המועדון אשר לדבריו לא נשמרו במלואם ובקפידה בשנים האחרונות. לדבריו היו חריגות בנושאי הליכי קבלת חברים למועדון,  ועדת חיפוש והצעת מועמדים לנשיא, אישור דוח"ות כספיים על ידי האסיפה הכללית ואופני ומועדי הבאת/אישור תקציבי המועדון  לשנה החולפת ולשנה הבאה. הוא הדגיש את מושג "חבר בעל מעמד" שהוא מי ששילם את מיסיו במלואם, והפגין נוכחות של לפחות 60% בפעילויות המועדון בשנה שחלפה. הוא טען שיש עדיין חברים שלא שלמו את מלוא מיסיהם - לפי התקנון יש לשלמם תוך 30יום, וכן לא עמדו בתשלום דמי התרומה לגאלה, אותם יש לשלם מיד עם תשלום המיסים. הדברים שנאמרו על ידי נשיא לשעבר, להבהרת נקודות בתקנון המועדון, נקלטו ונשמעו כדברי ביקורת על הפעילים  בהנהלה  ובועדות - כולם תורמים מזמנם וממרצם ובהתנדבות לפעילות הנועדון. הנשיא גדי כהן הביא את הצעת תקציב המועדון שאושר על ידי ההנהלה להצבעת החברים ולאישורם, עקב התנגדותו של שאול דאנגלי  לחלקים מהתקציב  כפי שהוגש  הוא יובא להצבעה   ולאישור בישיבה הבאה של המועדון. מקוצר הזמן לא הצליחו ראשי האפיקים להביא את הדיווחים על פעילות הוועדות שבאחריותם, למעט אריאל מרקל, יו"ר אפיק השרות לקהילה, שהציגה את פעילות הועדות שבאפיק

ועדת פרוייקטים -יו"ר אלה סגל
בי"ס עופר: המועדון מאמץ את בית ספר עופר מזה שנים. הסתיים סיבוב ראשון של 50 שיעורי רכיבה טיפולית במימון בנק המזרחי בשיתוף המועדון. תקציב 10,000 ש"ח לסבב נוסף ופעילות יוצרת במתואם עם המנהלת.
בי"ס אורים: המועדון  בקשר עם בית הספר מזה מספר שנים. השנה תקציב 10,000 ש"ח במטרה מרכזית לממן יום הסעדה לילדים הנזקקים, כי העיריה מממנת רק 4 ימים בשבוע וכן תמיכה שוטפת מינימלית.
חוות גיזמו: חוות גיזמו היא חוות רכיבה טיפולית על סוסים. מטפלת בכל הגילאים בהפרעות קשב וריכוז, נכויות שונות ופיגור שכלי. השנה יוענק מחזור רכיבה חדש גם לילדי גן הילד. בנוסף לילדי בית ספר עופר בתקציב של 10,000 ש"ח.
יח' צבאית:  יח' 101 המונה 90 חיילים ומחזיקה קו בעזה, אומצה על יעקב שחר שתרם 25,000 ש"ח והמועדון שתרם 2,000 ש"ח להפקת ספר מחזור ובנוסף באמצעות עו"ד נאומן מיכשור חשמלי. יתרת 3,000 ש"ח במהלך האביב.
בית ההסעדה - יו"ר אריה לבנוני: פרוייקט המועדון שנים רבות, המאכיל מדי יום כ 150 איש ובנוסף 50 ילדים מגן הילד. חולקו בראש השנה למעלה מ 150 חבילות מזון לנתמכי בית ההסעדה ועוד כ 40 חבילות  מזון לבית חב"ד בנשר. היקף התמיכה של המועדון 20,000 ש"ח.
גן הילד - יו"ר נחום לדר: השתתפות פעילה של נציג המועדון בהנהלה ובוועדה לקביעת החזון והפעילות. תקציב המועדון בסך 10,000 ש"ח להזנה יומית של 50 ילדים בבית ההסעדה שבחסות המועדון.
רוטראקט - יו"ר נחום לדר: ההתמודדות העיקרית היא להגדיל מספר החברים שכרגע 12 בלבד. תקציב 5,000 ש"ח ישמש לפעילות מרכזית שתקבע למען הקהילה (בשנה שעברה נבחרה פעילות סיוע לבית חולים).
הנואם הצעיר וחינוך - יו"ר חאתם חורי: הערכות לפעילות, אשר תקבע בישיבת הועדה היום. הועדה תעניק באמצעות ועדת הפרויקטים 2 מלגות. היקף התקציב 5,000 ש"ח.
האופן הפנימי - יו"ר שלומית קירשטין: שיתוף פעולה שוטף. פעילויות חדשות של האופן-הפנימי בקייטנת טיפוחים בחנוכה ובפעילות למניעת סמים. היקף תמיכה תקציבית מסורתית של 5,000 ש"ח
שכנות טובה - יו"ר נ"ל סעיד אליאס: חידוש פרויקטי מפגשים לילדים יהודים וערבים ביסודי. התנעת תחרות ציור בנושא שכנות טובה וחלוקת פרסים בטכס עם משפחותיהם בעיריה. חלוקת מתנות לילדים נזקקים לקראת החגים ומפגשי משפחות מעורבות בחסות המועדון. הקצאת תקציב בסך 8,000 ש"ח תסוכם בישיבת הועדה השבוע.
מלגות - יו"ר שלום וואנו: הכוונה, כבכל שנה לנצל את התקציב בסך40,000 ש"ח לצרכי תיאום עם חיצונים דוגמת קרן האכט, העיריה וחסך לקבלת מלגות תואמות וחלוקתם לנזקקים התורמים לקהילה.
פרויקט מיוחד - יו"ר דני פסלר: הכוונה לאמץ שכונה בחיפה. ההצעה שכונת שפרינצק כשכונה מעורבת יהודית/ערבית, עולים חדשים/ ותיקים ונזקקת. בה בית ההסעדה וליאו בק יכול לתמוך. בשלב זה 20,000 ש"ח בתקציב כגרעין להשגת תרומות תואמות. בתהליך מול העיריה לסיכום היקף וסוג הפעילות, שטרם אושר. בנוסף בבדיקה לאשר כפרויקט אזורי על פי הכללים החדשים של רוטרי בינלאומי.
מנהיגות צעירה - יו"ר האני אלפאר ונ"ל שאול דיאנג'לי: במשותף עם האפיק הבינלאומי. פרויקט "טריומף" הוקפא על ידי האמריקאים. לאור החשיבות לפעילות משותפת לבני נוער יהודים וערביים, להבנה ולסובלנות נבחנות דרכים לחלופה לשמר את הנושא במציאת שותף ומימון. שורין תקציב 25,000 ש"ח אך טרם אושרה הפעילות. לסעיד אליאס רעיונות ורצון לשלב בועדת שכנות טובה לצורכי מיקוד וריכוז מאמץ.
בטיחות בדרכים ואיכות הסביבה - יו"ר יואל גלעד: בוצעה פעילות שילוט בתרומת נותני חסויות בתחילת הלימודים.  תקציב 5,000 ש"ח לפעילות משותפת בואדי לוטם עם בי"ס ריאלי וכן תקציב בסך 15,000 ש"ח למימון 4 פרויקטים בנושא איכות הסביבה, שעתידים להיות מסוכמים בישיבת הועדה הקרובה.
קליטה ושילוב - יו"ר חנה צוריאל: תקציב 10,000 ש"ח לפעילות השוטפת הרב-שנתית ומלגה במסגרת ועדת המלגות.
הענקות תואמות -יו"ר שלמה מרקל: נרכשו כלים למרכז יובל בהיקף 24,000 דולר מפעילות שהחלה בשנה שעברה. קיימות בקשות לקרן לוי לאסן הממתינות לאישור הדו"חות הכספיים של המועדון. נבחנים נושאים לפרויקטים משותפים עם מועדוני קליפורניה וקידום פרויקט מרכזי עם רוטרי ישראל.
קייטנות קיץ לנזקקים -יו"ר נ"ל דליה שיצר ונ"ל שאול דיאנג'לי: כמדי שנה, התקיימה בקיץ קייטנה לילדי מצוקה יהודים/ערבים. המועדון השקיע בפרויקט מעורבות ותקציב של כ-42,000 ש"ח, אשר חלקו הגדול התקבל כתרומה חיצונית של חב' "סינרון".

בזמן הקצר שנותר לתגובות החברים,  קם  נ"ל שלמה אסיף  ואמר כי הסיכום המצוין של אריאל  מראה שי פעילות נכבדת וענפה, והדו"ח מאזן את  דבריו  של נ"ל בני רודיטי. (הערת   מזכיר הכבוד יורם נאומן: לאחר השמעת דברי אריאל  ניתן לאמר שהמצב איננו כל כך קודר.. המועדון חי קיים ונושם מזה למעלה מ 75 שנה, גם אם בדרך יש תקלות.). המשך דיון ואישור התקציב וכן הצגת חברי צוות ההנהלה וראשי האפיקים לשנה הבאה על ידי הנשיא המיועד אלברט לינקולן, נדחו למפגש  שייערך בעוד שבועיים.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet