נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

03/11/2010 - ישיבה עסקית

מפגש 3 בנובמבר 2010 –ישיבה עסקית 

בשל היעדרותו של הנשיא המכהן דני פסלר עקב מחלה, נוהלה הישיבה העסקית של המועדון לחודש נובמבר על ידי הנשיא שקדם- נ"ל אלברט לינקולן. הוא ברך את החברים ואת הזוג שזיפי ששבו לחיק המועדון. ברוכים השבים!

הנשיא אלברט לינקולן הודיע שנ"ל שאול דיאנג'לי מסר על הסכמתו לשמש כמועמד המועדון לתפקיד נגיד האזור לשנת הרוטרי 2013-2014. כל חברי המועדון הצביעו בחיוב (ללא נמנעים או מתנגדים) לאישור מועמדות זו, ולא נותר לנו אלא לאחל לשאול הצלחה  וזכייה בתפקיד חשוב זה.

את החלק הטכסי הרוטריוני פתח חברנו נ"ל אדי חי  שהביא את פסוק השבוע. וכה אמר:
"צהרים טובים - ביום שני השבוע התגייסו למעלה מ 110- חברי רוטרי מ 22  מועדונים בארץ ועמדו במוקדי פעולה בערים, בקניונים, בצמתים, בתחנות דלק, במבצע המודעות הלאומית לבטיחות בדרכים, שסיסמות השנה הייתה "הסחת הדעת בזמן הנהיגה" , הקימו דוכנים, תלו שלטים, חילקו עלונים, הסבירו והדריכו את הקהל בסרגל בדיקת זמן תגובה וקשב. היענות חברי המועדון שלנו, בעיקר החדשים שביננו הייתה לצערי לא מספקת למרות ש 16  מחברי המועדון התנדבו - בעיקר הפעילים הרגילים, שמתנדבים לכל פעילות קהילתית.
וכאן בא סיפור קצר: הרבי של העיר פראג הלך פעם אל אחד מעשירי העיר כדי להתרימו לצורכי צדקה ועזרה לקהילה. כשיצאו הרבי ועוזרו מביתו של העשיר, העיר מלווהו של הרב כי לדעתו השפיל הרב את עצמו בבואו לבקש את עזרתו של הנגיד. נענה הרבי ואמר: אף על אברהם אבינו מסופר שכאשר נזקק להשיג טובה מעם הארץ - חלק לו כבוד ואף השתחווה לו, כמו שנאמר "וישתחוו אברהם לעם הארץ", ואז הוסיף הרבי בחיוך- האדם הוא נזר הבריאה ובכל זאת כשהוא צריך לחלוב את הפרה הוא כורע ברך תחתיה... ". האם הנהלת המועדון וההנהלות הבאות צריכות לכרוע ברך כדי להשיג השתתפות חברי המועדון בפעילויות קהילתיות חשובות? !!!! ותחשבו על זה....

את ברכות הרעות הביא ערן דובובי, ואילו את הברכה הבינלאומית הגיש חברנו ישי הרמתי, שזו לו הופעת הבכורה בתפקיד זה, וכך אמר: :הברכה הבינלאומית של מועדון רוטרי חיפה שלוחה ביום זה למועדון הרוטרי בפנמה סיטי לרגל יום העצמאות של פנמה שחל היום וכן לציון יסוד מועדון הרוטרי בפנמה סיטי ב -1  בנובמבר . פנמה קיבלה עצמאותה ב 3 בנובמבר 1903מקולומביה, לפני 107 שנה. שטחה פי 3 ממדינת ישראל ואוכלוסייתה כחצי מאוכלוסיית מדינת ישראל. את שטחה של פנמה חוצה התעלה הימית המפורסמת המחברת את האוקינוס האטלנטי והאוקינוס השקט. בניית התעלה הושלמה בשנת   1914 והופעלה ע"י האמריקנים עד דצמבר 1999 .מאז מופעלת ע"י הפנמים עצמם.מועדון הרוטרי בפנמה סיטי הוא המועדון השני בוותק  מבין מועדוני הרוטרי ברחבי דרום אמריקה. הוא נוסד בבירה פנמה סיטי  ב 1 בנובמבר 1909 לפני 91 שנה בדיוק, והוא משתייך לאיזור 7253 . המועדון מתכנס כל יום שלישי בשעה 12:00 במועדון היכטות אשר במפרץ סנט. אנדרו בפנמה סיטי. הבה נרימה כוס  ברכה למועדון הרוטרי ולמדינת פנמה לרגל חגם.

אלה סגל – הביאה מספר דברים במסגרת ה-" My Job Talk ":
אלה שהיא בעלת תואר שני במדעי הרפואה עובדת וחוקרת במכון לפוריות הגבר ברמב"ם. היא סיפרה על פעילות המכון בסיוע לזוגות שאינם יכולים להביא ילדים לעולם בשל בעיה כל שהיא הקשורה בפוריות של הגבר.
לאחר דגימות זרע מהנבדק ניתן להשביח את הזרע ולהפרות את האישה, או לחילופין לבצע הפריית מבחנה ( IVF ). במקרים שבהם  לא ניתן לקבל דגימת זרע, ניתן לשאוב זרעונים ישירות מאשכי הנבדק ולהשביחם. הצגת הדברים הקצרה עוררה עניין רב ואנו מקווים שביום מן הימים תרצה אלה במסגרת הרצאות במועדון על הנושא המעניין הזה.

ערן דובובי  הודה לנ"ל שלמה אסיף על הארגון וןניהול טיול חברי המועדון לנגב, למצפה רמון ולמכתשים. שלמה יצא בעצמו עם זוגתו שושי לטיול מקדים, בדק את התנאים ודאג  לכל אחד ואחד בטיול, למלון היחיד עם מעלית שבמצפה רמון, לבידור בערבים ולסיורים רבי תוכן  בג'יפים וטיוליות. משדה בוקר ועד גבול מצרים. ערן הגיש בשם המועדון לשלמה  לאות הוקרה על פועלו תמונה גדולה וממוסגרת של  מקבץ צילומים מהטיול  המעניין.

קרן מועדון רוטרי חיפה –אישור הדוחות כספיים ליום 31 בדצמבר 2009:
חברנו דורון מאוטנר שלקח חלק פעיל בהכנת הדוחות הכספיים של המועדון בשיתוף עם משרד רואי החשבון  הציג את המאזנים והדוחות הכספיים של קרן המועדון לדיון ולאישור האספה. הדוחות הסופיים עברו מספר תיקונים  לפני הגשתם הסופית, נבדקו ואושרו על ידי ועדת הביקורת.
התקיים דיון קצר של  השגות ובקשת הבהרות ממספר חברים, ואלה נענו על ידי  המציג. יש לציין שהדוחות  נשלחו לכל החברים במייל לקראת הישיבה על מנת שיוכלו לעיין בהן בפרוטרוט., לאחר הדיון הועמדו הדוחות לאישור  האספה,  ואושרו בהצבעה ברוב גדול של כלל הנוכחים וללא מתנגדים.

נ"ל בני רודיטי מסר את הדו"ח של ועדת הביקורת:
ועדת הביקורת מבקשת להגיש את הדוחות ליוני 2009 + יוני 2010לקופת המועדון במתכונת של "תקציב מול ביצוע" (ולא במתכונת של מאזן). הועדה מבקשת לקבל מאזן בוחן של קופת המועדון לרבעון הראשון של 2010/11. ל 17 חברים נרשמה נוכחות מתחת 15 % בישיבות המועדון, ול 26 נוספים נוכחות של פחות ה 40%., הועדה מבקשת מהנשיאות לנקוט באמצעים כנדרש בתקנון. נ"ל שלמה אסיף דיווח שאכן הוחל בפעילות לזיהוי ומעקב אחר נוכחות החברים,  והזכיר את חשיבות ה matching בעת ביקורי החברי בחו"ל כאשר  מומלץ לבקר במועדוני הרוטרי המקומיים ו"להזדכות" על נוכחות מקבילה בארץ.
משה גן-צבי מסר על ערב המינ גאלה בבית הכט של ההתרמות למען מילגות לסטודנטים באוניברסיטת חיפה. מבחינה כספית הערב היה מוצלח, והכספים שנאספו מתרומות וממכירת הכרטיסים הועברו כבר לרשות האוניברסיטה. חבל רק שחלק מהחברים אשר רכשו בפועל כרטיסים לא הופיעו למופע עצמו, למגינת ליבם של המארגנים ושל הזמרים והנגנים שתרמו את הופעתם על הבמה אל מול שורות ריקות בחלקן.

איגרת הנגיד מס' 5:
ולסיום, בחרנו להביא קטעים מהאיגרת האחרונה של נגיד האזור: ככל שהזמן עובר הפעילות באזור רוחשת וגועשת. מה שמאפיין תקופה זו הן יוזמות חדשות וישנות שקורמות עור וגידים, תוכניות חדשות שיוצאות לדרך והופכות לפרוייקטים מעשיים  ופעילויות וותיקות שצוברות כח. אין ספק שרוטרי ישראל נמצאת בפעולה מתמדת. הומאניות בפעולה (Humanity in Motion ) במיטבה. חודש נובמבר הוא חודש קרן רוטרי בינלאומי . יעודה של הקרן הוא לקדם הבנה, רצון טוב ושלום בעולם וזאת הוא עושה על ידי תמיכה בחינוך, שיפור הבריאות , הגברת ההתפתחות האנושית והחברתית והפחתת הרעב והעוני בעולם. כנס "קרן רוטרי בינלאומי" – יערך ביום שישי ה- 19/11/10 בחולון באחריות מועדון רוטרי חולון. את הכנס תכנן, יוביל וינחה נג"ל גד שפר יו"ר קרן רוטרי, איש רב פעלים וזכויות באזור. תודתי והערכתי נתונה לו על כך. אני קורא לכם להשתתף בכנס חשוב זה ולכבד את המועדון המארח. נמצאים אנו בעיצומה של שנת הרוטרי עם מגוון פרויקטים שגורמים לגאווה על היותנו רוטריונים. אמנה אחדים מהם:
יום מודעות בדרכים – ב-1/11/10 נערך יום המודעות הלאומי לבטיחות בדרכים שקבעה הרשות הלאומית במסגרת פורום פ.ע.ו.ל.ה כאשר הנושא המרכזי היה הסחת הדעת בעת הנהיגה. למבצע זה הופיעו מועדוני האזור בעוצמה חסרת תקדים. 24 מועדונים ומעל 110 חברים השתתפו באופן פעיל והשקיעו באופן אישי מזמנם היקר במוקדים השונים ברחבי  הארץ. הוקמו דוכנים, שלטים, חומר פרסומי ונערכה הדרכה  לציבור לבטיחות וזהירות בדרכים. כאן המקום להודות לכל חברי התנועה שהשתתפו, ייצגו ופרסמו את תנועת הרוטרי. השתתפות תנועת הרוטרי היוותה גורם מכריע בהצלחת הפעילות הארצית. ברצוני להודות לנג"ל אברהם חמו ולנ"ל אדי חי יו"ר הועדה לבטיחות בדרכים של האזור על עבודתם הנפלאה שהביאה כבוד, הערכה והוקרה לתנועת הרוטרי בישראל.
"פול האריס"- לאישי ציבור – ביום ה' ה- 4/11/10 נערך במלון דן כרמל בחיפה ערב הוקרה והענקת אותות פול האריס לאישי ציבור על פעילותם החברתית למען הקהילה והמדינה. את האותות קיבלו- שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, האלוף (מיל) דורון אלמוג על פעילותו בהקמת הכפר השיקומי "עלה נגב – נחלת ערן" לבעלי לקויות פיזיות וקוגניטיביות,  גב' נאוה ברק נשיאת על"ם עמותה לנוער בסיכון ולגב' ציפי פינס מנכ"ל תיאטרון בית לסין על פועלה למען החברה והקהילה לקידום בני הנוער לתרבות התיאטרון. הטקס היה משולב בערב זיכרון לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. הייתה סמליות בערב זה שבו אנו מעניקים אותות פול האריס ועורכים בו בערב טכס זכרון לראש ממשלה שנרצח בשל דיעותיו ומעשיו כשליח ציבור במדינה דמוקרטית. אנו ברוטרי נלחמים באלימות ומובילים לחינוך ועתיד טוב יותר.
מגן הנגיד לסובלנות – בימים אלה מתכנסת הועדה לבחירת המועמדים שהוגשו ע"י מועדוני האזור לקבלת מגן הנגיד לסובלנות. הטקס יערך ביום שישי ה- 10/12/10 בבית הגפן בחיפה, כאשר המארח הוא מועדון רוטרי חיפה. הפרס מוענק לרוטריונים ואישי ציבור על פעילות התנדבותית בתחומים הבאים- סובלנות, דו -קיום, פלורליזם, קירוב לבבות בין עדות ומגזרים ויזום פרויקטים לחינוך ולשלום. ברצוני להביע תודתי והוקרתי לחברי הועדה לבחירת המועמדים על פעילותם החשובה בתחום שהוא מרכזי וערכי ברוטרי, למועדון חיפה ולנשיא דני פסלר המארגנים אירוע זה ובמיוחד להאני אלפאר חבר מועדון חיפה ויו"ר הועדה האזורית להבנה בינעדתית.  אני קורא לחברי התנועה לכבד את האירוע ולהוקיר בזאת את ערך הסובלנות וההבנה הבינעדתית.
2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet