נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

03/09/2008 - מפגש מס' 8 - ישיבה עסקית

הנשיא גד כהן, בראש שולחן הנשיאות שהיה גדוש ומלא  בחברי הנשיאות, פתח את הישיבה העסקית הראשונה לאחר חופשת אוגוסט, בהקישו על הפעמון. לבקשת הנשיא עמדו חברי המועדון דקה דומיה לזכרו של חברנו יעקב טלר ז"ל שהלך לעולמו לאחר מחלה קשה. הנשיא אמר דברים לזכרו וסיפר על פגישתם האחרונה. הוא סיפר על תרומתו לעיצוב טפסים ובאנרים, ועל כך שאצבעותיו של יעקב טלר הין טבועות בכל מעשה עשייה במועדוננו לאורך השנים. טכס אזכרה מלא בנוכחות המשפחה יתקיים במפגש המועדון בעוד כשבועיים.
הנשיא  דיווח על הדיון בנשיאות באשר ל דגלון המועדון שעוצב  על ידי יעקב טלר ז"ל ואושר  לפני שנים. בכוונת המועדון ולהכין דגל בפורמט גראפי זהה גדול ומצויץ,  והמועדון אישר בקשה זו.

פסוק השבוע הובא על ידי נפתלי בלבן, שהקדיש אותו לזכרו של אייבי נתן,  ובו סיפר בין השאר על פגישותיו עמו ועל הסיוע שנתן בזמנו לספינת השלום בביקורה לצורך תיקונים בנמל חיפה.

ברכות הרעות ניתנו על ידי חברנו שלמה פלדהמר, ואילו את הברכה הבינלאומית הביאה חברתנו אתי סדיס-פרל. הפעם ברך המועדון את מועדון הרוטרי של מילנו הנפגש כל שבוע במלון פירקולו דלה סטמפה. חברי המועדון מעורבים בסיוע לפרויקט התפלת מים בהונדורס ובעתיד גם במאלי. מסייעים לאינטגרציה של מהגרים באיטליה ומרכזים לנוער שנעדר מלימודים סדירים. החברים הרימו כוס ברכה למועדון רוטורי מילנו!

דיווחי חברים ופעילות  המועדון
חברנו נ"ל בני רודיטי, נציבנו בהנהלת האזור ובאפיק הבינלאומי האזורי, דיווח על מפעל ה GSE – חילופי קבוצות בינלאומי בחסות הרוטרי. הנשיא ברך על שובו לפעילות של הנשיא המיועד אלברט לינקולן ששב לאחר היעדרות ופעילות בינלאומית בנושא הבחאיים בעולם וכאו"ם. כן ברך את חברנו עופר אידלמן ששב למלא את חברותו במועדון לאחר תקופה בה שהה בחל"ת. ברכות לשבים!
 חברנו גנץ- צבי מועדת התכניות מסר על המפגש החברתי הקרוב לראש השנה, שיתקיים ב 25/09/2008 בביתם של   נ"ל יוסי כבירי ואשתו תמי ובו יהא המרצה האורח ד"ר אבשלום קור כן מסר על הטיול המתוכנן לאילת ולפטרה בתכנון ואחריות נ"ל שלמה אסיף.מידע נוסף יועבר בדוא"ל לחברים.
נ"ל שאול דיאנג'לי מסר על הכוונה לבצע ביקור גומלין באיטליה באיזור 2070, איזור שחברי רוטרי  ממנו ביקרו בארץ אצלנו. התוכנית היא לבצעו בתחילת או אמצע אפריל, בהתאם לתשובות החברים לשאלון שיופץ .
חברנו אריה לבנוני העלה את נושא התרומות למפעל ההסעדה ולחבילות מזון לנזקקים בחג. לדבריו יש כ 130 משפחות נזקקות, ולשם עמידה במטלה זו מתבקש כל חבר לתרום כ   150 ₪  (או יותר ) למפעל חשוב זה. בנושא  התרומות – הנשיא הודה בשם המועדון לחברנו  על העברת תרומה בשם חס"ך בסך 50 אלף שח למלגות בשלוב עם ויצ"ו. בתשובה לשאלות הבהרה הסביר נ"ל אלי ליכטר  שהיה גזבר כבוד עתיר ניסיון על מנגנוני התרומות השונים, ההבדל בין תרומות מיועדות לתרומות כלליות, וענה לשואלים בנושא.
חברנו אדולפו אידלשטיין מועדת רעות העלה על נס את המאמצים לשיפור יחסי הריעות וההכרות ההדדית בין החברים,  ועל ניסיונות לשבץ חברים בשולחנות במיקומים שיקבעו מראש, או לפי שיטה אחרת. עד כה כל השיטות שנוסו –נכשלו, כי אנשים מטבעם יושבים עם המוכרים להם ובחברה שנראית להם  מתאימה יותר. החידוש הפעם היו המדבקות עם שם החבר עליהם, כך שלפחות יכולנו לדעת עם מי אנחנו יושבים...
ג'יהאד גנטוס נתן את  פינתו השבועית על זהירות בדרכים והתריע על קצוץ בתקציב הממשלה במלחמה בתאונות דרכים. הנשיא דווח על עשרות  שלטי זהירות בדרכים שנתלו בעיר ליד בתי הספר . הספונסרים הם: עירית חיפה,זיגי שאול, מסעדת העוגן,שלמה אסיף,  גדי כהן,ורוטרי חיפה.

 אלחנן גרינברג -  MY JOB TALK
במסגרת המגמה לעידוד ההכרות בין החברים ומידע על קורותיהם ופעילותם, הופיע הפעם חברנו  החדש יחסית אלחנן גרינברג. בחן האופייני לו ובנימה חייכנית סיפר על עצמו: - נולד בעירה ליד בואנוס איירס שבארגנטינה, בשם  אלחנן זאב גרינברג, או בשפת לועז "חורחה ולדימיר גרינברג" כאשר הזאב והולדימיר מרמזים לשמו של ז'בוטינסקי. למד בבית ספר יסודי ארגנטינאי ובמקביל ובנוסף בבית ספר יהודי ביידיש. כתלמיד המצטיין בכיתה ו' נבחר להופיע עם הדגל בראש התלמידים בטכס  שנערך כמובן בכנסיה... עם סיום הלימודים בתיכון ניסה להתגייס למשטרה, אך משנתגלה  שהוא עיוור צבעים גויס לשרות צבאי, ובין השאר אומן על ידי מדריכים אמריקאים  כחייל ביחידה מיוחדת שתוכננה לפלוש לקובה. עלה לארץ עם משפחתו (הורים וארבעה אחים), אחד מאחיו נפל במלחמה שנתיים לאחר עלייתם ארצה. את בחינות הכניסה ללימודי הרפואה בירושלים (פיזיקה ומטמטיקה) נאלץ לעשות בעל פה וביידיש (...) מחוסר יכולת לעמוד אז בבחינות המקובלות בכתב ובעברית צחה.
עם סיום לימודי הרפואה וקבלת תואר ד"ר לרפואה השתלם ברפואת אף אוזן גרון, ובמקביל שרת כרופא צבאי ושוחרר בדרגת  סא"ל. במהלך שנות פעילותו בבית החולים כרמל היה פעיל אקטיבי בועד הרופאים ובהסתדרות הרפואית,  עם הזמן קודם מקצועית ועמד בראש המחלקה לניתוחי אף אוזן גרון ב"כרמל", וכן כמרצה ומדריך בפקולטה לרפואה בטכניון.  פרש מניהול המחלקה בכרמל לגמלאות לפני כשנה. לשאלת חברתנו מרים שזיפי איך רופא עיוור צבעים מבחין באודם בגרון השיב בחיוך דו משמעותי...

מפעל הקייטנות - נ"ל דליה שיצר דיווחה על סיום מוצלח של מפעלי הקייטנות  בשיתוף המועדון, לחברת סינרון ועירית חיפה. היא הציגה דורונים קטנים מעשי ידיהם של ילדי הקייטנות שניתנו כשי וכתודה למועדון על עזרתו.
וכך, לאחר ישיבה עתירת דיונים ונושאים, הודעות המזכיר וקריאות ביניים, סיים הנשיא את המפגש העסקי, שהתארך הפעם  מעל ומעבר לזמן הקצוב.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet