נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

02/12/2009 - ישיבה עסקית, אסיפה כללית

הנשיא המכהן אלברט לינקולן פתח את המפגש  הראשון לחודש דצמבר, אשר מהוה בנוסף להיותו ישיבה עסקית גם מפגש האספה הכללית של המועדון . הנשיא הסביר שלאור מגוון הנושאים הדורשים דיון והחלטות של האספה, הוא יתמשך  ויסתים בישיבה הקרובה של המועדון שתהא אף היא כלולה במסגרת האספה הכללית השנתית.

 פסוק השבוע הובא על ידי אלי חכים ( לשעבר נ"ל במועדון רוטרי אחר) בנושא "אחי" – בפרשת השבוע "ויצא" מוזכרת המילה "אחי" פעמים רבות. שלא כבבשאר הפרשות ."אחי מאין אתה" , "כי אחי אביה" ,  ובעיקר דברי לבן –"הכי אחי אתה". הפרשנים אומרים שהמילה אחי אינה מיחסת רק לקרבת משפחה אל גם לקרוב לבבות או לקרבה כל שהיא. כיום, כשלושת אלפים שנה לאחר דברים אלו, בבתי הספר, בצבא ובין בני הנוער חוזר הביטוי התנכ"י  "אחי" ובעיקר  "הכי אחי" – תקופת התנ"ך אז וכיום.

ברכות רעות הביא נ"ל אריה מהולל, ואת הברכה הבינלאומית הביא  חברנו דב מעיין. בסוף חודש נובמבר חגג מועדון הכדורגל של ברצלונה 110 שנה להווסדו, ואתמול נצחה קבוצת הכדורגל הנפלאה של ברצלונה את אויבתה המושבעת- ריאל מדריד. לכן ברצוני לברך את מועדון רוטרי של  BARCELONA PEDRABLES . ברצלונה היא עיר הבירה של חבל קטלוניה המונה 1.673.3000 תושבים. יש שתי אגדות המספרות על הקמת העיר. הראשונה מספרת שהעיר נוסדה ע"י  הרקולס 400 שנה לפגי שנבנתה רומא ונקראה BARCA NONA   (הסירה התשיעית) האגדה השניה מספרת שעיר זו נוסדה בשנת  230 לספירה ע"י חמילקאר ברקה   (אביו של חניבעל) שקרא לעיר  . BARCINO בעיר ברצלונה יש 13 מועדוני רוטרי. מועדון רוסרי של ברצלונה שייך לאזור 2202  ונוסד בשגת 1983 . המועדון מונה 49  חברים נפגשים כל יום חמישי  בשעה 1400 במלון הנסיכה סופיה. המועדון תומך ותורם לאגודה הקטאלנית לחולי פיברוזיס וביחד עם מועדון רוסרי של מינכן בנו בארות לשתיה בקמרון ובזמביה. המועדון תורם אוכל , צעצועים ובגדים לילדים נצרכים. מבקש להרים  כוסית  ברכה לכבוד מועדון רוסרי של BARCELONA PEDRABLES .

מינוי מבקר -  כתיקון להחלטתה מיום 1.7.2009 האספה הכללית מחליטה להאריך את מינויו של רו” ח דורון מאוטנר כמבקר של הדוחות הכספיים לשנת הרוטרי המסתיימת ב 30.06.2009.

הנשיא מסר לחברים שדו"ח הכספי לשנת 2007 הוגש לועדת הביקורת ויובא לאישור החברים (לאחר שיאושר השבוע בועדת ביקורת) בחלקה השני של האספה הכללית שיתקיים כהמשך לאספה הנוכחית- בשבוע הבא.

מועמד המועדון לתפקיד נגיד האזור לשנת 2013 - 2012  הוא נ"ל שאול דיאנג'לי.  האספה הכללית ממנה את הנשיא המכהן אלברט לינקולן,  והנשיאים לשעבר עודד פלר, סעיד אליאס וגד כהן  כאלקטורים בשליחות המועדון , ומורה להם להטיל את 4 פתקי הצבעה של המועדון עבור מועמדותו של  דיאנג'לי.

הנשיא הביא את החלטת ההנהלה להקים ועדת נכסים בהתאם לתקנון המועדון. ועדה זו שונה ונפרדת מועדת ביקורת.  החברים יכהנו בה לתקופה של  3 שנים ואחת לשנה יתחלף חבר. כיו"ר הועדה נבחר נ"ל אורי ינובסקי,  ושני הנשיאים לשעבר, שלמה אסיף ואדי חי יתפקדו לצידו. ההנהלה החליטה לקחת למועדון רואה חשבון חיצוני לבקורת ועריכת המאזנים ל.שנת הרוטרי 2010 – 2009. רואה החשבון הנוכחי , חברנו דורון מאוטנר יכהן כגזבר הכבוד של המועדון בשנה זו. 

בחירת נושאי תפקידים בנשיאות הבאה - האספה הכללית אשרה את המועמדים לתפקידי נושאי משרה בהנהלת המועדון הבאה לשנת הרוטרי 2011 – 2010  בהרכב הבא:
נשיא – דני פסלר, נשיא מיועד לשנת 2013-2012-צבי ענר, מזכיר כבוד- ערן דובובי, סגנית מזכיר הכבוד-נאווה וילבך, גזבר כבוד- דורון מאוטנר, סגן גזבר  כבוד-שלמה פלדהמר, מנהל הטקס – זאב מטר, מתאם פעולות ההנהלה- נ"ל שלמה אסיף, אפיק שירותי הקהילה – אלי חכים, אפיק שירותי המועדון-נחום לדר, אפיק שירותי המקצוע-יוסי כפירי , ואפיק בינלאומי- דב מעיין.

אשור ועדת בקורת -  על פי סעיף 5 של תקנון המועדון, האספה הכללית מאשרת רטרואקטיבית את הקמת ועדת הבקורת המורכבת מנשיא מיועד צבי ענר – יו"ר, והנשיאים לשעבר  בני רודיטי ושאול דיאנג'לי.  לוועדה זו יש מנדט  לבחון את הדוחו"ת הכספיים לשנים הקלנדריות המסתיימות  בסוף דצמבר 2006 , 2007 ו 2008. והדו"ח הכספי עבור שנת הרוטרי המסתיימת ב סוף חודש יוני של השנים 2008 ו 2009

נ"ל בני רודיטי  חבר ועדת הביקורת השנה,  ברך על אישור הדו"ח הכספי לשנת 2006 והאישור המיועד של זה של שנת 2007. לדבריו ועדת הביקורות הנה לפי דרישות חוק העמותות, והיא אינה ועדה של משרות כבוד אלא צורך  תפקודי כדרישת החוק, חבריה אינם כפופים להנהלה והם סוברנים לבקר גם את ההנהלה ומפקחים בין השאר על פעולותיה ולא להיפך. לפיכך לדעתו  יש לבחור בועדת הבקורת חברים שאינם מכהנים בו בזמן גם כחברי הנהלה.

נ"מ צבי ענר, יו"ר ועדת הביקורת הזכיר שהועדה מונתה רק במרץ השנה בתקופת נשיאותו של גדי כהן, והמנדט שלה נקבע עד תום דצמבר השנה, ויש לבחור  את הועדה החדשה  לפני תום המועד בסוף דצמבר.

הגזבר לשנה הקודמת גבי אשד מסר שהוא העביר את המאזנים לשנת הרוטרי ביוני השנה במועד וכן הכין את החומר מבחינתו הקשור לתום שנה קלנדרית זו הוא הסביר שיש הבדל בין כספי המועדון כמועדון חברים לבין ניהול כספי הקרנות לקהילה הכפופים לתקנות חוק העמותות.

המשך דיוני האספה הכללית של המועדון וחלקה השני יתקיים במפגש יום רביעי הקרוב בשעות הצהרים, בעוד שבשעות הערב יתקיים המפגש החברתי של הדלקת נרות החנוכה  לחברים ובני משפחותיהם בבי"ס ויצ"ו  בערב כפי שפורסם.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet