נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

02/10/2013 - משלחת לקפריסין עם עמותת שמחה לילד

מועדון רוטרי חיפה מביא "שמחה לילד" -  ספטמבר 2013

מועדון רוטרי חיפה יזם פעילות עם סניף צפון של עמותת "שמחה לילד" שהינה עמותה ארצית לילדים ונוער החולים במחלות כרוניות קשות. סניף צפון של העמותה נמצא מזה כשלוש שנים בקשר עם נשות ה"אופן הפנימי" בנשיאותה של חברת המועדון טובה גילת והפועל ליד מועדון חיפה. המועדון יזם טיול באוניית קרוז של חברת "מנו ספנות" לקפריסין כן סיורים בלימסול ובלרנקה וסביבותיה.
ליוזמתו של חבר המועדון אריה ברגמן נרתמה חברתנו מירה רוזן שיצרה את הקשר עם מר משה מנו הבעלים של חברת "מנו ספנות".  נ"ל מיכה פוקס יצר קשר עם מועדון רוטרי לימסול שנענה לפנייה והזמין את המשלחת להתארח בלימסול וסביבותיה. ארבעת מועדוני רוטרי בלימסול נרתמו ליוזמה זו והשתתפו בקבלת פנים מרגשת לילדים.
יורם נאומן חבר המועדון סייע בפתרון צרכי הביטוח הרפואי שהילדים נזקקו לו באמצעות מעגל קשריו עם בן דודו יאיר המבורגר, מבעלי "הראל" שבטחו את הילדים ואף הוסיף תרומה כספית משלו  מקרן "מיצי" ליציאת הקבוצה.
בטיול השתתפו 12 בני נוער בגילאי 11- 15 כולם חולים במחלות כרוניות קשות. לילדים התלוו  שמונה חונכים אישיים אשר מלווים אותם לאורך כל השנה ובהתנדבות , פרמדיקית הבקיאה בצרכים המיוחדים של כל אחד מהם, עובדת סוציאלית של העמותה, איש טכני האחראי על הציוד הרפואי ותפעולו וראש המשלחת מטעם העמותה. לקבוצה  התלוו  טל לזר ולאה קורן חברי מועדון רוטרי חיפה אשר דאגו לנוחיות הילדים וצרכיהם המיוחדים באנייה ולמפגש עם מועדוני הרוטרי בקפריסין. בראש פעילות המועדון בנושא עמד חברנו דב מעיין יו"ר ועדת רווחה וקהילה שריכז את כל הפעילות האינטנסיבית, הלוגיסטית והארגונית שנדרשה למסע זה. דב היה ה"קפטיין" של הפרויקט במועדון שנווט אותו להצלחתו המרגשת.
בני הנוער נתקבלו בחום רב על ידי קברניט האנייה ומנהל המלון מר משה חייט אשר לא חסך מזמנו ודאג לכל צרכיהם ברוחב לב והרעיף עליהם מתנות והפתעות במהלך כל ההפלגה.

מועדוני רוטרי בלימסול נרתמו לאירוחם בשמחה וברצון רב. את פני המשלחת קיבלו בקפריסין רבים מחברי המועדונים לרבות נגידת רוטרי קפריסין אשר גילו עניין כנה בילדים ורצון עז בהידוק הקשרים עם מועדון רוטרי חיפה והאופן הפנימי שלו. לילדים אורגנו סיורים מודרכים, מופע קסמים, אירוח בבית קפה ולפרידה קיבלו הילדים ממועדוני הרוטרי בלימסול, מתנות אישיות וקבוצתיות.

הטיול הוכתר בהצלחה רבה, הילדים, אשר הייתה זו להם הפלגה ראשונה בחייהם, התלהבו ונהנו מאד מההפלגה, מהסיורים בקפריסין ומהאירוח החם אותו קיבלו מחברי רוטרי בחיפה ובלימסול. האווירה אופיינה בהתלהבות, בשמחה רבה וחברות טובה, בין השאר, תודות לפעילויות הגיבוש הרבות אשר כללו תכנים רבים ומעניינים. נשיא המועדון, משה גן-צבי העניק למר משה מנו יו"ר קבוצת מנו ספנות את גלגל הזהב כהוקרה לנדיבות ליבו וכן מגיני הוקרה לצוות החברה שסייע להצלחת המסע. הנשיא הודה לכל החברים שתרמו להצלחת המסע וציין כי בכך בא לידי ביטוי גלגל הרוטרי באופן המושלם ויכולת הנעתו באמצעות אפיק המועדון, אפיק המקצוע, אפיק הקהילה והאפיק הבינ"ל כמו גם אפיק הדורות הצעירים ונשות האופן הפנימי. כל האפיקים המציינים את תנופת גלגל הרוטרי ויעדיו באו לידי ביטוי בעשייה החשובה והרוטריונית הזו וכל זאת בכדי  להביא "שמחה לילד".

בישיבה העסקית שהתקיימה היום 2.10.13  במועדון הביאו חברי המשלחת סקירה על טיול הילדים לקפריסין. כמו כן סקרו ראשי האפיקים את פעולות האפיקים שהם עומדים בראשם.

חביבה מביאה את פסוק השבוע הנוגע לאתיקה  :אפלטון אמר לפני 2440 שנה על מעורבות בקהילה: המחיר שאנשים טובים משלמים על אדישותם  לעניינים ציבוריים הוא להישלט בידי אנשם רעים...

המסייעים לייצאת המשלחת "שימחה לילד"" לקפריסין: משה גן צבי,טל לזר,יורם נאומן,שחר שבו,טובה גילת,מירה רוזן, יוכי פלר,אריה ברגמן, לאה קורן, מיכה פוקס ודב מעין.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet