נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

02/07/2008 - ישבה ראשונה של המועדון. דבר הנשיא גדי כהן

חברים,  נג"ל ברוך ברק, נג"ל אבנר פוקס, חברי הנג"לים במועדון קני ואליהו,  נשיאת האופן הפנימי מירב גלפמן, אמי אחותי אישתי ובתי,  אורחים  ואורחות יקרים, תודה לכם שבאתם מקרוב  ומרחוק לכבד אותי ואת מועדון חיפה, ברוכים הבאים. אני משער שרובכם מכיר אותי , אני נשוי ללואיזה ,אבא למלני- סטודנטית ורוני- חייל קרבי בנח"ל, בעל סוכנות מכס ושילוח בשם מקס א.ג.כהן , ובעל סוכנויות אוניות בשם מלרון, משמש כיושב ראש אגודת צער בעלי חיים בחיפה מזה כעשרים שנה, וחבר הנהלה במועצת העסקים ישראל – טורקיה. (לחברים שלא יודעים זה במקום לשכת מסחר).

רוטרי מהו ?מהי המשמעות, מהו סוד החיבור של חברי הרוטרי לקהילה, מדוע התנועה קיימת כל כך הרבה שנים ועוד גודלת ומתרחבת בכל שנה, מה הכבוד הגדול והמסירות שרוכשים לתנועה בארץ ובעולם? התשובה טמונה בקיום מסורת ארוכת שנים ברוטרי, איכות החברים, אמינות לאורך זמן, כבוד לתנועה ולחברים, לממשל ולקהילה. עובדה ידועה היא שקיימות מדינות בהם קיים 'תור' של מועמדים לקבלה למועדוני הרוטרי השונים. במדינות רבות אדם שאינו חבר במועדון רוטרי ופועל לטובת הקהילה, אינו נחשב בקהילה העסקית המקומית, חברות וחברים, שמו של מועדון רוטרי חיפה, הולך למרחוק. העשייה והמוניטין של מועדוננו אינו ניתן לערעור. אנו בהחלט יכולים להיות גאים במועדוננו ולכבוד הוא לי לשמש כנשיא המועדון היוקרתי הזה בשנתו ה- 76. אימרה ישנה ונושנה אומרת ש 'מועדון שלא שומר על ההיסטוריה שלו, אין לו עתיד'.
השנה ננסה  להמשיך ולשמר את המורשת של הרוטרי הידועה במועדון, ננסה לשמור על העבר המפואר של המועדון,נשמע מהותיקים סיפורים חדשים מהווי המועדון בעבר, נחזור ונעיין במסורת הרוטרי דרך לימוד החוקים, והתקנות, נחזק את הקשרים עם מועדוני העולם  המובילים, וננסה ללמוד גם מהם. ננסה לחזור ולאמץ קודי לבוש אשר מתאימים למועדון שלנו ומכבדים את החברים, את המועדון  ואת התנועה. נקפיד על סממניה הייחודיים של התנועה כגון: נוכחות קבועה, סמלי הרוטרי, השתתפות בוועדות, בכנסים האזוריים וכד'. המועדון שלנו כידוע , הוא המועדון הגדול והמוביל בארץ.  אנחנו מהווים דוגמא גם לנשיאים ונגידים הנכנסים,  המיועדים והמכהנים.
אני מאמין שבאמצעות שמירה על המקורות ודבקות במסורת הרוטרי והמשך עשייה קהילתית ענפה, נוכל להמשיך ולהיות המועדון המוביל גם בעתיד.
כבוד גדול נפל בחלקי להיות נשיא המועדון, כבוד גדול יותר ומאתגר הוא  לכהן אחרי שנה מוצלחת מאד של נ"ל אורי שנבל, ובהמשך לפעולותיו ננסה לפעול לפי האימרה : "לא חשוב לאן נלך ולא חשוב מה נעשה העיקר שנעשה זאת רק ביחד זו עם זה". לפיכך,  אני מתכוון  להמשיך את הקשר בין החברים, דבר שיביא עימו מועדון מגובש יותר הנכון לפעול רבות למען הקהילה. על מנת להגיע להישגים כפי שציינו, אני אשתדל להיפגש עם חברים ביחידות או בקבוצות קטנות וזאת על מנת לשמוע לרחשי ליבם והצעותיהם של החברים השונים. אנו נקיים טיולים מיוחדים לחברים בעזרתו ובארגונו של  חברינו נ"ל שלמה אסיף, שהתמחה בנושא. נקפיד על תמהיל נכון בפיירסייד, בעזרתם של נ"ל אדי חי ומרים שזיפי.
נקיים קשר אישי עם חברים חולים, ונעדרים מישיבות המועדון, נפעל לפי רוח הרוטרי האומרת שחשוב יותר לשמור ולטפח חבר קיים, מאשר להביא חבר חדש למועדון. יחד עם זאת איני מוריד בחשיבות  הבאתם של חברים חדשים ואיכותיים למועדון. נעשה מאמצים בקליטתם ובשימורם במועדון לטובת כולנו. לא בכדי קבלנו 22 חברים חדשים  למועדון במרוצת שלושת השנים האחרונות, וכולם עדיין איתנו, ונראה לי שאנחנו פועלים בכיוון הנכון.
סיסמתנו השנה משלימה את הנאמר  עד כה –  רוטרי חיפה עם הפנים אליך, "אליך" – חברים וחברות המועדון, "אליך" – הקהילה הנזקקת.
בהנהלה החדשה כפי שאתם רואים, נמצאים חברים ותיקים וחברים חדשים המכונים דור העתיד.  כמו כן מונו חברים חדשים לתפקידי מפתח כיושבי ראש ועדות, אנו תקווה שבעזרתם ובעזרתכם, נצליח לפעול בתיאום, בהנאה  ובהבנה, לטובת המועדון ופעילויותיו.
לטיפול אישי בחברים ובאירוח במועדון, לקח על עצמו חברינו אדולפו אידלשטיין, אשר ישמש כראש הטקס. וכן יוסיף נושאים נוספים בטיפול בחברים ובהופעתם. אני מבקש מכל החברים להישמע להוראותיו, ולאפשר לו למלא את תפקידו. השנה ברצוני להנהיג שימוש בספר האורחים. ספר זה יוסיף נדבך נוסף לארכיון המפואר של המועדון ויתעד את אורחינו החשובים שיגיעו אלינו בעתיד. השנה ננסה להתמקד בפרויקט קהילתי אחד מרכזי סביבו נרכז חלק ניכר  מהפעילות הקהילתית במועדון. 

רוב פעילות הועדות והתרומות יוקדשו לטובת הפרויקט הזה. אנחנו נאמץ שכונת מצוקה – בחיפה ונוביל בה פעילות רב שנתית יחד עם גופים אחרים ובשיתוף עיריית חיפה. בפרוייקט זה נטפל בתחומים מגוונים : ספורט, מוסיקה, טכנולוגיה, הרצאות, מלגות, טיולים, חינוך לזהירות בדרכים, מניעת אלימות, סמים וכיוצא בזה , את ניהול הפרויקט לקח על עצמו חברינו דני פסלר.
כמובן לא נזניח את הפעילות השנתית שהמועדון מחויב לו, כגון: ביה'ס אורים, מועדון העולים, ביה'ס עופר,  זהירות בדרכים בבתי הספר, בית ההסעדה, בית מילר  והרשימה עוד ארוכה. נמשיך לפעול כסיסמתו של חברינו נ"ל אדי חי – מועדון חיפה מביא אור  לפינות חשוכות בעיר.

לעניין הקהילה - איש חכם אמר פעם שחברה נמדדת על פי הדרך שבה היא מתייחסת לאלה שהמזל האיר להם פחות מלאחרים. אשר לפרויקט חלוקת המלגות השנתית ננסה לקשור אותם עם התחייבות  המלגאים לפעול למען הקהילה. את ניהול המלגות וחלוקתם קיבל על עצמו  השנה חברינו שלום וואנו , אשר על הצלחתו ידענו בשנה שעברה.
הועדות -  השנה שונו מספר ועדות, חלקן אוחדו , וכן נוספו חדשות. בתוך הועדות קיבלו חברים לטפל בפרויקטים ייחודיים הקשורים כולם בחיזוק החברות, שיפור הקשר בין החברים, טיפול בפרויקטים חדשים ומתמשכים וכן בטיפול בפרויקט השנתי המרכזי.
גאלה -  אנו תקווה שכולנו נעזור לחברינו  יו"ר הגאלה  ראובן זיו, להרים ערב גאלה שכולנו נתגאה בו, ואשר ימלא את קופתנו למען הפרויקטים השונים שבטיפולנו. על כולנו להטות שכם ,  אין לשכוח שהצלחתו היא הצלחת המועדון כולו.
אנו שמחים שחברינו הוותיק זיגי שאול הסכים למלא תפקיד של יו"ר האפיק הבינלאומי, כידוע לכם זיגי שאול לא היה בהנהלה זה זמן רב מאד, ואני בטוח שהוא ייצוק תוכן ועניין חדש באפיק הזה.
המזכיר הנמרץ והבלתי נלאה יורם נאומן יהיה לצידי ואני משוכנע שכל המועדון ייהנה ממנו,  מיוזמותיו, מניהולו, ומשירותיו הידועים.
עזרתכם לגזבר המועדון חברינו גבי אשד, דרושה ביותר, עבודתו קשה,  קשה מאד, אנא  הקלו עליו את מלאכת הגביה, שלמו בזמן. והרבו להביא כספים רבים לקופת המועדון. כל חבר קבל בכניסה מעטפה עם חומר רב, בתוכה תמצאו  בין השאר חומר רוטריוני ייחודי אשר יעזור לנו בנסיעותינו בחו"ל, בהבאת חברים חדשים למועדון, ובהצגת המועדון  למעוניינים. התשורה הייחודית שנכללת במעטפה הינה בסימן של ברכה ומזל.

ברצוני להזכיר את ראשי האפיקים החדשים : מרקל אריאל, יוסי כפירי, יורם קנטר אשר כל אחד ואחת מוצלח בתחומו, ואני בטוח שנראה את הצלחותיהם בוועדות השונות. חברינו שלמה מרקל התמנה כיועץ המיוחד שלי. על הצלחותיו להבאת משאבים למועדון וטיפול במועדון ידענו בשנה שעברה. אני בטוח שהשנה הוא יגדיל ויעשה לתפארת המועדון.

מי שמניע את גלגל העשייה אלו הם חברי המועדון. אני אנסה להנהיג ולנווט, אך אתם חברי – אתם המנוע – התניעו וצאו לדרך. חברים, החיים הם כמו נסיעה ברכבת, אנשים עולים ויורדים, לפעמים יש תאונות, בתחנות אחדות יש הפתעות נעימות, באחרות שורר עצב עמוק. אנו עולים לרכבת כשנולדים, פוגשים אנשים ומאמינים שהם ילוו אותנו לאורך כל המסע , אילו הם הורינו. לצערנו, הם יורדים באחת התחנות ומשאירים אותנו להמשיך לבד. אנשים אחרים עולים לרכבת והם יהיו לנו חשובים בהמשך הנסיעה,אחים אחיות חברים וכל האנשים הנפלאים שנאהב. לפעמים אנחנו מופתעים שאנשים שאהבנו עוברים לשבת בקרון אחר, ומשאירים אותנו לבד.אנחנו יכולים לחפש אותם ברכבת, אבל קורה לצערנו שהמקום לידם תפוס.זה לא נורא, המסע ימשך עם הרבה אתגרים, חלומות, תקוות, פרידות, אין דרך חזרה. ננסה להבין את שכנינו למסע ולמצוא את הטוב בכל אחד מהם. נזכור שבמהלך המסע חבר עלול למעוד, ויזדקק להבנה ותמיכה שלנו.גם אנחנו עלולים להזדקק לתמיכה ולהבנה. הנעלם הגדול של הנסיעה, היכן התחנה הסופית ומתי ירדו האנשים שלידינו. ודאי יהיה לנו עצוב לעזוב את הרכבת והפרידה מידידינו למסע תהיה כואבת. אולי כשנגיע לתחנה הסופית שוב נפגוש אותם. נשתדל חברים להנעים את הנסיעה עד כמה שאפשר וברדתנו מהרכבת להשאיר זיכרון נעים לאילו שממשיכים.איחולי נסיעה צלחה לכל הנוסעים איתי!

לנשיא המיועד, ידידי, אלברט לינקולן.  שב לצידי במהלך שנת 2008/9, אשמח להנחות אותך ולשתף אותך בתפקידי הנשיא. ובעוד שנה, כעת חיה, אשמח להעביר אליך את שרביט הניצוח על המועדון.
לבסוף, תודה מיוחדת לזוגתי לואיזה אשר תמכה ותומכת בי לאורך כל הדרך, איך אפשר אחרת, ובקשת הבנה והתחשבות מבני משפחתי על כל הישיבות האין סופיות הטלפונים אל תוך הלילה, ההיעדרויות מהבית והמאמץ שיהיו מנת חלקי בשנה זו. אני מאחל לכולנו שנת רוטרי פורייה, מהנה, טובה ושנרבה בעשייה ופירגון הדדי.

פסוק השבוע מפי שאול:האושר, כך לפי פתגם סיני עתיק, יושג אם האדם יחתור למטרה ראויה או אם יאהב את הדרך בה הוא הולך. אנו ברוטרי מאושרים שבעתיים שהרי מטרתנו ראויה ואנו אוהבים את דרכנו מאוד מאוד. גדי היקר, הצב מטרות ראויות והנעם את דרכנו ויחד, כסיסמת  הנשיא העולמי שלנו, נוכל להגשים חלומות.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet