נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

01/07/2009 - ישיבה מספר בראשות אלברט לינקולן

תחילת הישיבה: הישיבה התחילה בחידוש מרענן - הנשיא וחברי ההנהלה ישבו לאכול עם החברים ליד השולחנות העגולים באולם, ורק בתחילת הישיבה העסקית בשעה 13.30 עברו חברי ההנהלה לשבת ליד שולחן הנשיאות. הנשיא החדש אלברט לינקולן וחברי ההנהלה התקבלו במחיאות כפיים סוערות כאשר התיישבו במקומם.

לכבוד האירוע החגיגי של כניסת הנשיא החדש דר' אלברט לינקולן (אשר משמש כיו"ר העולמי של הבאהיים) לתפקידו, הברכות המסורתיות של הרעות, פסוק השבוע והברכה הבינלאומית.. קבלו גוון של העדה הבאהיית בישראל.

ערן דובובי ב"פסוק השבוע", הציג בדבריו את עקרי הדת הבאהיית - על שוויון בין הגזעים והאחווה בין העמים. זאב מטר ב"ברכה הבינלאומית" בירך את מועדון בוסטון שבארה"ב. מקום מוצאו של נשיאנו החדש.

וחידוש לשנה זו - "הפינה הערבית" בהגשת ד"ר חאתם חורי, החלה בבדיחה וברכה: "קצין פולני החליט ללמוד ערבית מדוברת. הוא פנה לחייל דרוזי וביקש ממנו שילמד אותו את השפה. החייל לא התלהב מכן אבל לא ידע כיצד להתחמק מהבקשה המוזרה. כאשר הקצין התלמיד שאל את החייל: איך אומרים "תתחדש" בערבית? החייל הדרוזי הכתיב לו ארבעה משפטים: "תהריים וזאדי." – השתמש לאריכות ימים. (תהריים – מלבוש) ועוד לשלושה פתגמים...
הקצין שאל: האם לכל מלה בערבית מתאימים ארבעה משפטים בערבית?. "כן", אמר הדרוזי, השפה הערבית עשירה. למעשה,החייל היה צריך לומר – "מאברוק",. זוהי מלה השווה לכל נפש". ובכך איחל חתאם חורי לנשיא ולכל החברים "מאברוק" ובהצלחה!.

דברי הנשיא:
הנשיא החדש דר' אלברט לינקולן  - גילה שהמועדון עשיר ביותר בחומר אנושי. הוא קרא להגביר את הידידות והחברות בין החברים וכן ביקש הבנה ותמיכה של החברים בפעולות ההנהלה.
עקרונותיו: בהתאם למשפט הכתוב על כלי רכב בכבישים –  "במידה ורכב זה נוהג בניגוד לחוק, נא לדווח ל...", הנשיא מזמין את החברים להעיר לו במידה ויעשה שגיאות. לפי דברי הבהאים, כל בני האדם בעולם שווים זה לזה, לכן חובה עלינו לאהוב כל אדם. עלינו להתגבר על עצמנו ועל הדעות הקדומות שלנו וכן לאהוב כל אדם באשר הוא. הרבגוניות בקהילה היא נכס גדול.  אצל כל אחד מאיתנו קיימת האפשרות לתרום לקהילה. כבודדים, וכדאי לנו להתקרב לאחרים. זו אינה חובה, אך רצוי. הקהילה צריכה לטפח את המיעוטים. זה לטובת הקהילה והקולקטיביות.
תהליך קבלת ההחלטות: אנשים צריכים לקחת חלק בקבלת ההחלטות, ולעשות זאת בשקיפות. יש לקיים רב שיח. רוב דעות מביא להחלטות נכונות. יש לעשות זאת בנימוס, סבלנות והבנה. קיים איסור על הפצת לשון הרע, וכן רצוי לא להאזין לכך.
על בעיות.... אם כולם מדברים יחד, אי אפשר להבין את הדובר.
בקרוב ניכנס לשנה האחרונה של העשירון הראשון של המאה ה – 21. תקוות הנשיא היא להמשיך את הפעילות הקיימת במועדון, ולחזק את יסודותיו ברעות, שיפור המצב הכספי ולאפשר צמיחה לשנים הבאות.  קיימת בעיה לגבי הנושא הכספי, שכן בשנים הקודמות המאזנים לא הוגשו בזמן לרשויות (אישור חוק העמותות), ופיתרון הבעיה צריך לעמוד בראש סדר העדיפות של המועדון בחודשים הקרובים. יש גם לבדוק את הנהלים במועדון, כדי שמצב הנ"ל לא יישנה. יש לשתף את החברים בנושאים חשובים, לדון עליהם בישיבות, על היתרונות והחסרונות, מה יש לעשות, ומהי תרומתנו לקהילה. הדברים הנ"ל יועלו בישיבות העסקיות הבאות.
בשנים האחרונות נפקד מקומו של נושא איכות הסביבה, המועדון יגביר הפעולות בנושא זה. נשתדל להגביר את שיתוף הפעולה עם מועדוני הרוטרי באשכול. ייעשה מאמץ להשתלב בנושא במידה רבה יותר, וזאת בעזרתו של נ"ל שאול ד'אנג'לי.
הרעות: בלי ידידות עמוקה בין החברים, נהיה חלשים כמו שמשון ללא מחלפות השיער. יוכי פלר ואריאל מרקל מקבלות על עצמן לטפל בנושא. חברים העלו רעיונות רבים, בתקווה שיהיה שיתוף פעולה עם כל החברים.

ישיבה זו הייתה במעמד של אסיפה כללית והתקבלו בה כמה החלטות חשובות:
לאחר שהחברים שמעו על המצב המשפטי של המועדון, רשמה האסיפה את הדחיפות בהשלמת הדוחות הכספיים לשנים 2006 – 2008 והביעה את תמיכתה בפעולות הנהלת המועדון לפתרון המצב.
רו"ח דורון מאוטנר התמנה לבודק הנושא הכספי לשנים 2006, 2007, 2008 ולעשות ביקורת של הדוחות הכספיים מ 1.1.2006 ועד 31.12.2008.
עו"ד אורי ינובסקי ישמש כנאמן זמני על נכסי "קרן מועדון רוטרי חיפה" ויטפל בנכסי הקרן עד להשלמת הדוחות הנ"ל ועד קבלת אישור רשם העמותות, הנהלת המועדון תשתף פעולה עם הנאמן, ככל שיידרש בכדי שימלא את תפקידו כנאמן.
התקציב מוצע למועדון בלבד. (לא לקרן) – בסך 279,500 ₪. וזאת על פי תחזית ראשונה שהוכנה ע"י גזברית הכבוד ורד אביטן. חידוש לשנה זו: אמצעי תשלום נוסף ע"י כרטיסי אשראי לשימוש חברי המועדון.
לסיכום: אוסיף את התרשמותי האישית - זו הייתה ישיבה מעולם אחר, נראה שהחברים יצאו מעודדים ביותר ומלאי אופטימיות, ואצטרף לכל המברכים: "שתהיה לנו שנת פעילות פוריה ונעימה לנשיא, לחברי ההנהלה ולכל חברי המועדון".

מאת: נפתלי בלבן – אוברהנד, מועדון רוטרי חיפה.
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet