נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

01/05/2009 - משלחת רוטרי חיפה וכרמל מבקרת באיטליה ומתארחת על ידי מועדוני רוטרי בטוסקנה

21 חברים וחברות מרוטרי חיפה ורוטרי כרמל יצאו בראשית מאי 2009 למסע בלתי נשכח באזור   2070     הכולל את חבלי הארץ של טוסקנה, אמיליה רומניה והרפובליקה של סן מרינו  . זהו האזור הגדול ביותר בעולם ומונה 6,200 חברים ב-96 מועדונים. 
ביקורנו היה ביקור גומלין לזה של משלחת בת 40 איש מאזור 2070 שהיגיעה בקיץ 2007 בראשותו של הנגיד המכהן ג'יאני בסי. וועדת ישראל איטליה אירגנה אז את הביקור המוצלח שמפגשיו הרוטריוניים התקיימו בעיקר בטבריה ובירושלים. הרוח החיה בביקור ההוא היה ג'ורג'יו פרטיזני שלימים הפך ראש הוועדה איטליה ישראל.  ג'יורג'יו היה לחבר יקר והיגיע עם אשתו קרלה לחגוג עמנו את חגיגות ה- 75.
אנו סברנו כי האירוח שהענקנו היה איכותי ונדיב. עובדה היא כי חברינו האיטלקים לא הפסיקו להללו. זה היה נכון בעינינו עד שנחתנו באיטליה וראינו אירוח אמיתי מהו. מארחינו יצאו מגירם על מנת להנעים את זמננו ולאפשר לנו איכות. בכל מקום אליו הגענו המתינו לנו נג"לים ורוטריונים מקומיים והתלוו אלינו לסיורים המודרכים שהזמנו מהארץ. בתום הסיורים אירחו אותנו על חשבונם בבתי יין ומסעדות ואפשרו את כניסתנו למקומות הסגורים בדרך כלל.
כך היה במקומות רבים : BERTINORO,  FAENZA, SAN MARINO, RAVENNA, SAN SEPOLCRO, BAGNO       DI ROMAGNA,  FIDENZA    ארועים הרוטריוניים העיקריים התקיימו בBAGNO DI OMAGNA ו , SIENA.

הנגיד וצוותו יחד עם נשיאי העיר סינה כינסו את חבריהם במלון ההתכנסות של המועדון ושם קיימו ערב אירוח למופת של חברותא שבסופו הוענקו דגלונים ומתנות (באדיבותה של נגידת האזור יעל לצרוס שלא יכלה לבוא אך רוחה שרתה בכל מפגש) והוא הסתיים בשירה ספונטנית של התקווה שלוותה בשיר או במחיאות כפיים של חברינו האיטלקים. למפגש הגיע במיוחד ממילנו Gianni Jandolo    כיום ראש כל ה-  ICC   באיטליה ובעבר נגיד אזור 2050.
 בבג'נו די רומניה כינס מועדון VALLE DEL SAVIOו את חבריו ואת כל הנוסעים לאיטליה ב-2007 לערב רוטריוני בו נישאו דברים אודות החברות הגדולה שנרקמה ועל שותפות הגורל והתרבות בין איטליה לישראל. בטרם המפגש הביאונו למוזיאון בו מוצגות דרך קבע יצירותיו של צייר חסיד אומות עולם. במוזיאון התקיימה במקרה תצוגה על השואה שהוצבה שם במסגרת הדחיפה האיטלקית לתודעת שואה באיטליה. ראש העיר בא לברך אותנו ושמח מאד שיכולנו לבקר שם במועד זה. בשני הערבים נישאו דברים באיטלקית  על ידי חברי משלחתנו תוך תיאור העיר חיפה על דתותיה ורוטרי ישראל.

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet