נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

01/04/2015 - ישיבה עסקית ברכת הרב לחג

מפגש מועדון 1 באפריל, 2015-ישיבה עסקית

הנשיא המכהן יוסי כפירי פ את המפגש הראשון בחודש אפריל –כישיבה העסקית החודשית של המועדון. על שולחנות האוכל ניצבו בקבוקי יין שהביא נ"מ צבי יצחקי לרגל הולדת נכדו הרביעי. הנשיא ברך את אורח הכבוד הרב דובי חיון, רב הקהילה המסורתית מוריה ובית המדרש "מדרשת הכרמל" בחיפה שיביא ברכות לקראת חג הפסח, את אורח ממועדון סיאטל ר/יוזף מדלר ואת כלל הנוכחים חברי מועדוננו.

את ברכות הרעות הביא נ"ל שלמה אסיף שבנוסף לברכות הרגילות לימי ההולדת, ימי הנישואין וימי הקבלה של חברים למועדון, הביא ברכה מיוחדת לרגל היבחרו של חברנו גידי ינאי לקומדור מועדון השייט של הרוטרי, לאחר שהקומודור הקודם נ"ל אורי שנבל סיים את תפקידו.

פסוק השבוע הובא על ידי נ"מ צבי יצחקי: חג הפסח מזכיר לי את הנס הגדול של חציית ים סוף, נס שבלעדיו לא היו בני ישראל חוצים בחרבה, מושמדים בידי חיל פרעה ואז לא היה מי שיחגוג את חג הפסח...
חכמינו הקדמונים מספרים: עשרה ניסים נעשו לישראל על הים:
נבקע הים ונעשה כמין כיפה....... נעשה הים ליבשה........ נעשה הים פירורים פירורים..........
נעשה הים גזרים גזרים........... נעשה הים כמין נד....... נחלק הים לשניים.............
נעשההים כמין טיט............... נעשההים ערימות......... נעשה הים סלעים סלעים.........
הוציא להם מתוקים מתוך מלוחים......
בקיצור- קפא הים בשני חלקים ונישה כמין כדור זכוכית. פסח כשר ושמח לכולנו.
הברכה הבינלאומית נשלחה בקיצור על ידי הנשיא יוסי כפירי, לכבודו של נציג מצעירי המועדון שבסיאטל במדינת ושינגטון בארה"ב המבקר היום במועדוננו.

נג"ל שאול די-אנג'לי קרא לחברים להיכנס לגוגל לאת של my rotary על מנת להתעדכן במידע על מפעלות הרוטרי העולמי ועל המועדונים השונים כולל רוטרי חיפה.

הנשיא דיווח על תחרות הגמר של הנואם הצעיר של הרוטרי , הזוכה בתחרות אליה הגיעו מועמדים מכל הארץ היה תלמיד מוכשר מאילת. הנשיא הודה לחברתנו ר/אילאיל ענר על פעילותה לקיום תחרות הגמר. 

הג'וב שלי- My Job : - חברנו ר/פרד ברקוביץ':
הנשיא המכהן יוסי כפירי הודיע על חידוש המסורת של פעם בה חברי המועדון היו מציגים את עצמם ואת עיסוקם לידיעת כלל חברי המועדון. הפעם הציג את עצמו ועיסוקיו חברנו פרד ברקוביץ.
פרד, הדובר עברית, אנגלית צרפתית ורומנית סיים תואר ראשון (BSEE ) תואר ושני MSEE)) ב 1977בטכניון בחיפה. החל לעבוד ברפא"ל במדור למערכות אלקטרוניות, בנושאי תהליכי בקרב דיגיטלית, מערכות בדיקה אוטומטיות וסימולאטורים, מעגלי מעבר פולסים אופטיים ומערכות גילוי וזיהוי סיגנלים אקוסטיים. בין 1981-83 עבד בפאלו אלטו קליפורניה כמהנדס בקרת מערכות. בין 1985 ל 1995 שב וחזר לרפא"ל כמהנדס בכיר וחבר צוות מחקר טכנולוגי מתקדם.בין 1995-97 שהה באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה כמהנדס מערכות בכיר ומנהל פרויקטים, ולאחר מכן עד 2001 במחקר ופיתוח מערכות בחברת AMD בסאניוייל קליפורניה.בין 2001-13 שב לרפא"ל כמהנדס ראשי וחבר קבוצת מחקר טכנולוגי מתקדם בנושאי סיגנלים של אולטרא סאונד תת מימי, מערכות רדאר, מערכות הובלת קרינה וסיגנלים, ומ 2013 עד 2015 עבר לחברת מיקרוסופט כמדען בכיר וחבר בצוות העוסק בהצגת מודלים ואופטימיזציה של מערכות סיגנלים אופטיים . בצד העיסוקים ההנדסיים הרבים התמסר בשנים האחרונות לתחביב הציור, הציג בתערוכה ברומניה שזכתה להצלחה, והוזמן להציג בסוף אפריל-תחילת מאי כאורח שגרירות רומניה בפריז את ציוריו שם. אוהב ספורט כסקי, גלישת רוח וסקווש וכן מוסיקה קלאסית. פה ושם עוסק גם בהתנדבות בהוראת והדרכת תלמידים בעלי פוטנציאל ובפרויקט "בבית ביחד" של תמיכה בסטודנטים לקראת בחינות כניסה.

נ"ל משה גן-צבי הציג את הסטודנטית חנית גל מאוניברסיטת חיפה, שהיא ועוד כ 20 חברים וחברות צעירים עברו להתגורר בהדר הכרמל כחלק מ "קהילת כרמל". כל יום ששי הם נפגשים בבית המדרש הקהילתי שלהם, לומדים ביחד ועורכים דיונים, לימודי יהדות וערכי ציונות.. רוב החברים הם אחר שרות צבאי והם מרכזים את מפגשיהם במתנ"ס הדר. המועדון שלנו מלווה את המיזם הזה ומסייע לו.

כבוד הרב דובי חיון רב הקהילה המסורתית מוריה ובית המדרש "מדרשת הכרמל" בחיפה הסביר את הסתירה שבין חודש ניסן שהוא החודש הראשון למניין החודשים, לבין ראש השנה שחל בתשרי. לדבריו, הרבי מלובביץ פירש זאת שבראש חודש ניסן, הקב"ה תכנן את בריאת העולם, ובראש חודש תשרי, ראש השנה ביצע את הבריאה באופן מעשי. וקיימים גם פירושים נוספים. הרב בירך את הנוכחים בחג פסח כשר ואיחל שכולם ישבו ליד שולחן הסדר עם הילדים והילדות .
------------------------
כתב וערך: ר/יורם קנטר
צילומים: ר/יורם נאומן
2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet