נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

29/06/2016 - 29616 חילופי נשיא

29616

לחצו כאן להורדת קובץ ספר סיכום השנה 

‏          מפגש מועדון 29 ביוני, 2016:  טכס חילופי נשיאים של מועדון רוטרי חיפה

 
טקס חילופי נשיאי המועדון רוטרי חיפה התקיים בגינת הארועים של מלון דארדן , מקום המפגש הקבוע השבועי שי כנסי וארועי המועדון. ליש ולחנות ערוכים מכוסי מפות צחורות, פרחים ומפיות שולחן התכנסו החברים והחברות עם בני לויתם לערב  חשוב ביותר- חילופי המשמרות בין הנשיאה היוצאת יוכי פלר והעברת  השרביט וסמל הנשיא לנשיא הנכחס  לשנת הרוטרי 2016/17 צבי יצחקי. הלבוש היה חגיגי, חליפות ועניבות ושמלות ערב מרהיבות כשברגע מנעים בנגינה נגן בקלרינט בליווי תזמורת  רקע סעדו  הנוכחים ארוחת ערב עשירה וטעימה, ולאחר שלב האוכל והקינוחים עברנו לישיבה מסוגרת בשורות מול הבמה  שבמקום לטכס. על הטקס המרהיב ניצח מזכיר הכבוד שלנו דני פסלר,  נשיא לשעבר של מועדוננו והנגיד המיועד של תנועת הרוטרי בישראל  .
בשמונה בערב בדיוק נפתח הטכס החגיגי בשירת התקווה כשחברנו ר/דורון מאטונר  בעל הקול העמוק מוביל את שירת  הנוכחים  שעמדו ושרו את ההמנון .

החברים כולם כיבדו בעמידה בראש מורכן ודקת דומיה את זכרם של חברי מועדוננו שהלכו לעולמם בשנת הרוטרי החולפת-  נ"ל/ סעיד אליאס, ד"ר אנריקה מיטק, הרב בוב סמואלס ור/איזי רוזנפלד- יהי זכרם ברוך.
   המזכיר ברך את האורחים הרבים, ביניהם חבר הכבוד של מועדונו ראש העיר חיפה מר יונה יהב והנגידים לשעבר של רוטרי ישראל ממועדוננו,  נג"ל אליהו ברכה, נג"ל שאול דיאנג'לי, את הנגיד לשעבר מלי לוי ואת הנגיד הנכנס החדש גבי אורן ואת נ"ל ירון מטר עוזר הנגיד לאשכול .
  לנוכחים  הוצג על שלושה מסכים סרטון מכלל את סיכום שנת הפעילות של מועדוננו בשנת הרוטרי 2015/16, שכלל תמונות רבות וצבעוניות הן של המפגשים השונים, הטיולונים והאירועים המובילים בשנה שחלפה.

  חבר הכבוד של מועדוננו ראש העיר חיפה יונה יהב ברך קצרות את הנשיאה היוצאת,  ואמר בין השאר שלאשה פעילה ונמרצת שכמותה עוד צפויות גדולות ונצורות במסגרת פעילות מתוכננת בעיר חיפה ביזמתו. במסגרת אירועי שנתי של חילופי נשיאים מוענקים אותות פול האריס- אות הכבוד הגבוה ביותר של תנועת הרוטרי העולמית, והראשון  שהוענק לו אות פול האריס היה היה ראש העיר מר יונה יהב שבנוסף לכך שהוא חבר כבוד של מועדוננו ביקר  במספר רב של מפגשי המועדון ובחלקם אף השתתף באופן פעיל. הנשיאה היוצאת יוכי פלר הניקה לו את הסמל והתעודה היוקרתיים.

בשלב זה הגיעה תורה של הנשיאה היוצאת לומר את דברי הסיכום שלה, וכה אמרה:

   "‏כבוד ראש העיר מר יונה יהב ורעייתו רבקה, - חבריי היקרים חברי מועדון רוטרי חיפה, אורחות ואורחים, ‏ מכובדי, ‏זו ישיבה מספר 43  מפגש אחרון לשנה זו. ‏האם זו שעת סיכום ופרידה .... ‏או שמא זה כבר געגוע ... ?

‏הרוטרי, ‏מערכת חכמה מנוסה ומשומנת אינה מותירה יותר מדי גמישויות: ‏ברגע אחד, ‏בצלצול פעמון אחד, תעבור האחריות בעוד כמה דקות, באחת, ‏ללא חפיפה ‏ללא היסוס ‏באהבה ברעות ובידידות לחברי וידידי הנשיא הנכנס צבי יצחקי.
  רק עתה חגגנו את חג השבועות, חג הקציר. היום, יום חילופי המשמרות אני מרשה לעצמי לבחון את קציר עמלנו. אני חשה סיפוק רב והנאה לא מבוטלת, ואני מבקשת להודות לכם על שאפשרתם לי לזרוי וגן לקצור, להנהיג קבוצה איכותית ומשמעותית הן בער חיפה והן ברוטרי ישראל. הייתה לי זו שנת פעילות נהדרת, פורייה תוססת ומרתקת. ראיתם עכשיו את פסיפס התמונות במצגת הוא ממייצג רק במעט את שעשיתם אתם השנה. בשנת הרוטרי הקודמת, שנת נשיאותו הנפלאה של יוסי כפירי ערכנו גאלה, עם סימפונית חיפה ואחינועם ניני. הערב עלה יפה והשלמנו גיוס של 220 אלף שקל. בתוספת הקרנות המכובדות שלנו ותרומות נוספות, העמדנו תקציב אשר איפשר פעילות ברוכה. ילדי "שמחה לילד" יצאו לשייט לקפריסין בשיתוף לא פחות מ 5  מועדוני רוטרי קפריסאים. פתחנו את שנת הלימודים בפרויקט "אמץ תלמיד".  באמצעות עמותת "ביחד" תמכנו בחיילים בודדים-עולים חשים במלגות, בשמיכה חמה או בתנור לחורף. "בית מגל"- הבית החם לנערות אתיופיות , העשרנו בריהוט ומחשבים שרכשנו, והן נהנו מבילוי בבריכה, מסדנא של המדע טק, מארגון מחדש של חצר המועדונית, ואף נחלצנו לעזרה בטיפולי שיניים , בדיקות ראייה ותגבור בלימודי המתמטיקה בסיוע חברנו אבירם, שהביא  ותרם להצלחה בבחינות הבגרות האחרונות. "החצר הנשית"- רכשנו ציוד לבית, מלגות וסדנאות וסיוע תקציבי לקראת החגים. סייענו לבי"ס אבן גבירול שהוא בי"ס לילדים מיוחדים שזכו למתנות ייחודיות. תחרויות " הנואם הצעיר", יום הבטיחות הארצי במוקדים שוים של העיר חיפה,  קיימנו חגיגית פורים לכמאה ילדים מהכיתות המיוחדות של המרכז החינוכי "ליאו בק" חילקנו השנה מלגות בסכום כולל של מעל ל 120 אלף ₪, בטקס מרשים ומיוחד. קיימנו פעילות הדרכה והפעלה בשני אולפני עולים חדשים, שזכו השנה לטלוויזיה, עזרה במלגות , שי לחגים ועוד. תמכנו וקיימנו את הטקס להבנה בין עדתית הנערך כמיטב המסורת מזה למעלה מ 20 שנה. נמשכה הפעילות ב"בית מילר" שזכה להצטיידות משמעותית של מחשבים מיוחדים וציוד הקלטה ושידור.

  לכל הפעולות הנפלאות האלה לא היה סיכוי להתממש ללא הציבור הנפלא של חברי המועדון. גיבושם של אלה, ההשקעה ברעות ובחברות תוך טיפוח ה"רוח הרוטריונית" חשובה לא פחות. זו הסיבה שהשנה השקענו במיוחד בקירוב לבבות וחברות:- מפגשים של קבלת שבת , מפגשי שירה ומוסיקה, ערבים חברתיים, ביקור באוניית קרוזים בנמל, ביקור במרכז הרפואי רמב"ם, סדר ט"ו בשבט, עצמאות ישראל בצד יום השואה, תיקון שבועות, טיול סוף שבוע\ ערב גאלה מדהים של "טירוף  ב 70 אצבעות" על 7 פסנתרים, ולקינוח גם ערב שירה בציבור עם אפי נצר.

  זוהי משפחת מועדון רוטרי חיפה, ובמשפחה - משקיעים! ההשקעה אינה שלמה מבלי שנעשה להרחבה וגידול ולא פחות ב"הצערת" המועדון. קיבלנו לשורותינו בשנה זו 8 חברים חדשים גילאים של עד 45 ואני רואה בכך הישג גדול. חכמת הל ב–היא זו הרואה את הנולד. אנ שמח לציין גם כי פעילות המועדון הניבה גם נוכחות יפה במפגשים ובישיבות עסקיות תוססות ומעניינות. את דבר הפעילויות הללו בשלמותן ריכזנו בחוברת  שקראנו לה "ניוזלטר  רוטרי חיפה" והיא חולקה הערב לכל החברים הנוכחים כאן להנאתכם.

  את העשייה הזו עושים רק עם הנהלה פעילה, תורמת ומחויבת. תודה  עצומה שלוחה ממני ומכם לחברי ההנהלה:
דני פסלר, שחר שבו, חנה צוריאל, רפי דנטס, נחום לדר, לאה קורן, טובה גילת, ערן דובובי, מיכה פוקס, צבי יצחקי שלמה אסיף, ויוסי כפירי על שטרחו, עזרו, צלצלו, זרזו, תמכו והלכו עמי במסע היפה והמרתק הזה. וחשוב מאד שלא לשכוח כי יציאה למסע מחייבת גיבוי ותמיכה, ועל כך אני מצדיעה הן לארבעת ילדי ומשפחותיהם ובמיוחד  לנשיא לשעבר שעבורי לא סיים אף פעם את נשיאותו.

  נעמי שמר דיברה על "אנשים טובים באמצע הדרך" אתם הייתם מצוינים מעל ומעבר, ולכל אורך הדרך. אני מבקשת לחזור לסיסמא שבחרתי ללכת לאורה השנה:                 "מנהיגות בחכמת לב". אזכיר כי חכמת הלב ניתנה לאלה שמונו לבניית המשכן בירושלים והם מתוארים כבעלי חכמת לב או במילים אחרות "בעלי מקצועיות נעל, בצד צניעות ונדיבות לב חדורת אמונה". חכם לב, הוא זה הרואה את הנוד ומחשב את מעשיו מתוך הבנה על השפעתם בעתיד. חכמת הלב היא זו הנמצאת לב ולא רק בראש, היא שונה מזו הנמצאת במחשב משוכלל. היא מבקשת לראות את בני האדם, לחוש אותם. הגמרא מלמדה אותנו ,"לעולם תהא דעתו של אדם מעורבת עם הבריות". בקיצור: מנהיגות בחכמת  לב זה רוטרי- גם מנהיגות, גם חכמה וגם לב. תודה לכם על שזיכיתם אותי להוביל קבוצה איכותית וערכית מאין כמוה ואיחולי לנשיא הנכנס צבי יצחקי וציוותו ואיחולים לשנת רוטרי טובה ומוצלחת. "

גביע הרוטריון המצטיין :-

הנשיאה היוצאת יוכי פלר הודיעה שבגביע "הרוטריון המצטיין" השנתי של המועדון זכה השנה חברנו המסור ר/רפי דנטס. גביע הרוטריון המצטיין הוא גביע נודד המועבר אחת לשנה למשמרת  חבר המועדון שזוכה להחזיק בו לאורך כל השנה על הצטיינותו בפעילות למען המועדון. שמות הזוכים נחרטים ונותרים לנצח על בסיס הגביע המרשים. (הגביע אפילו עמד בגאון על שולחן העבודה שלי בשנת הרוטרי 1995/96 עד שהועבר לבא בתור...) 

 הענקת אותות פול האריס :

בהמשך להענקת אות פול האריס לראש העיר וחבר הכבוד של המועדון יונה יהב, הודיע מזכיר הכבוד והנגיד המיועד דני פסלר שאות פול האריס השני השנה של המועדון הוענק לנשיאה היוצאת  יוכי פלר וענד לה את הסמל  היוקרתי על דש  חולצתה. הזוכה השלישי השנה באות פול האריס הוא חברנו ר/שחר שבו שהיה גזבר הכבוד בשנת הפעילות החולפת ובמקביל תכנן ארגן ויישם את המבנה החדש של אתר המועדון. נשיאת המועדון שזה עתה הפכה לזוכת עיטור פול האריס שמחה להעניק לשחר את התעודה והסמל הנכסף. ברכות כולנו ל"פאול האריסים" החדשים!

  אות הוקרה מיוחד ומתנת סוף שבוע זוגי הוענקו למי שסייעה למזכיר הכבוד בעבודות המזכירות, ומסיעת מאחורי הקלעים במסירות אין קץ ובצנעא בעבודות המזכירות של המועדון מזה מספר שנים- הגב' אסנת בן חמו, מזכירה בכירה במוסד החינוכי ליאו בק.

קבלת חבר חדש-  במסגרת המפגש הוענקה סיכת חבר המועדון לחברנו החדש ג'וש לינקולן,  על ידי הספונסר שלו  נג"מ דני פסלר. ג'וש הוא בנו וממשיך דרכו של חברנו שהיה נשיא המועדון וראש העדה הבהאית העולמית  שמרכזה בחיפה- נ"ל אלברט לינקולן. נאחל לו הצלחה בכל תפקידיו הן במועדוננו והן בקהילייה הבהאית בארץ ובעולם.

החלפת הסיכות  בין נשיאים ומזכירי הכבוד- בנוכחות הנגיד הנכנס של רוטרי ישראל גבי אורן- הוחלפו סיכות הנשיא בין הנשיאה היוצאת יוכי פלר לנשיא הנכנס צבי יצחקי וכן בין מזכירי הכבוד- היוצא נג"מ דני פסלר והנכנס- ר/דורון מאוטנר.

ברכת הנגיד הנכנס של רוטרי ישראל לשנת 2016/17 גבי אורן:
 הנגיד הנכנס גבי אורן הרשים את כל הנוכחים בדבריו:  
  "מכובדי, טקס חילופי נשיאים מסמל את סיומה של שנת רוטרי אחת ושער כניסה לתחילתה של שנת רוטרי חדשה ועל כן אנצל א המעמד המכובד הזה להודות לכם, מעומק ליבי על מעורבותכם באזור ועל הרוח הרוטריונית שמפעמת בכם והופכת את הארגון שלנו לכוח מיוחד. שתהא זו שנה שבה נמשיך להרחיב את השורות, נשכיל למקד את המשאבים ולקדם משימות משמעותיות. נרחיב את גבולות פעילותנו בקהילה תוך הקפדה אל הקודים האתיים שתנועת הרוטרי  כה היטיבה להגדירם ב"ארבעת המבחנים". פיחת שנה חדשה היא הזדמנות לשרת את הקילה וההבדל בין הזדמנות קטנה והזדמנות ענקית- הוא מה אנחנו עושים עם אותה הזדמנות. עלינו, בעלי התפקידים במועדונים ובאזור, מוטלת האחריות בכל שנת השרות, להוביל פעולות בסביבתנ8ו הקרובה שתהיה אמיתית , אפקטיבית, הוגנת ויעילה\ שתעשה טוב לחברים העושים במלאכה ותהיה לטובת הקהילה תוך טיפוח קשרי חברה וידידות. המציאות החברתית והטכנולוגית משתנה ללא הרף ובקצב מסחרר. העולם מסביבנו מציב אתגרים רבים ומלץ אותנו לגלות גמישות, יעילות ומהירות תגובה על מנת שנתאים את עצמנו לסביבה המשתנה. כארגון עסקי/מקצועי של בעלי מקצועות חופשיים ומנהלים עצמאיים מוטלת עלינו האחריות להוביל עשייה ממוקדת, מקצועית ומוטת יעדים ברורים ומדידים.  איתור וקליטת חברים חדשים במועדונים קיימים ופתיחת מועדונים חדשים הם בנפשנו. לפרט, קרי החבר הבודד, יש חשיבות עליונה בבניי הכוח של הארגון ועייני, טובת הפרט היא טובת הארגון כולו!
   כשטוב לרוטריון במועדון, טוב למועדון... וכשהחברים מרוצים טוב לאזור, וכשהאזור פורח, ארגון הרוטרי יוצא נשכר, הקהילה מרוויחה וטוב לעולם כולו.  אסיים בסיסמת הנשיא העולמי: "רוטרי- בשרות האנושות" ! ולשם אנו מובילים! תודה והצלחה לכולם."

  חילופי נשיאות האופן הפנימי

     בשלב זה של הערב התבצע גם טכס החילופין של נשיאות האופן הפנימי. הנשיא היוצאת רוחי קטנר, העבירה את השרביט והסמל לנשיאה הנכנסת יפה אשד. נאחל לשתיהן הצלחה בכל אשר תפנינה ושנת פעילות  מוצלחת לנשיאה הנכנסת.

    עם תום שלב הטכסים, הברכות, הענקת הגביעים והאותות וחילופי הסיכות הרוטריונית הייעודיות השונות  בא תורו של החלק האמנותי, שבו הגב' אלינור סלע, כותבת, זמרת, שחקנית וסטנאפיסטית  שעשעה את כולנו בקטעים על הרוטרי עשכיא משחקת דמויות שדונות בלבוש ומבטא אופייני המביעות דעתן על הנעשה ברוטרי חיפה, בסגנונות מרוקאי, רוסי, ארבי ויוד להנאת כל הנוכחים, וכשהיא מפגינה ידע רב בנעשה במועדון ובמאפייני חברים וחברות אלה ואחרים.

    עם תום הערב, בשעה מאוחרת (במיוחד עבורנו החיפאים...)  התפזרו הנוכחים,  איש איש לביתו עם תודה בלב ליוכי על שנה נפלאה, ואיחולים לצביקה ישצליח לא פחות ועוד יותר, בשנת הרוטרי הנכנסת עלינו לטובה.

 --------------------------

כתב וערך: ר/ד"ר יורם קנטר
צילומים: נ"ל/נחום לדר, ר/יורם נאומן  

*  *  * *  *  *  *

לצפיה בסרטון על שנת הנשיאות של הנשיאה היוצאת יוכי פלר הקש על הכתובת  הנ"ל. רוב הצלומים הם מעשה ידי ג"ל נחום לדר ור/יורם נאומן

 
https://drive.google.com/file/d/0B5SnfM8QtdOHY3lvcTNWLVFaRUE/view?usp=drive_web 
 
או

https://picasaweb.google.com/103656233041946068315/6302223694979590641?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJ32js-tx4zHnQE&feat=directlink
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet