נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

14/12/2012 - הכנס הבינאיזורי להבנה בין הדתות והחג של החגים

דברי הברכה של נשיא המועדון נחום לדר:
כבוד נגיד רוטרי ישראל מר מושיק יונאי, כבוד חבר מועצת העיר מר שלמה גלבוע, מנכל המוסד המארח "בית הגפן" מר אסף רון, חתני "מגן הנגיד לסובלנות", רוטריונים ואורחים נכבדים.
לכבוד הוא לי לברך את כולכם בשם כל חברי מועדון רוטרי חיפה ביום מיוחד זה. מועדון רוטרי חיפה נוסד לפני 80 שנה בדיוק, המועדון שהקים ותמך בנו היה מועדון רוטרי אלכסנדריה שבמצרים. מאז ועד היום מועדון חיפה הוא מועדון מעורב, שאחד הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק לאורך השנים הוא שכנות טובה, סובלנות וקידום ההבנה הבין עדתית. ברוח זו התחלנו מסורת זו של ארגון "שבוע ההבנה הבין עדתית" בשנת 1994, שנת נשיאותו של נ"ל עודד פלר כארוע מקומי במסגרת "החג של החגים", ולאחר שנתיים, ב-1996, עם הצטרפותו של חברנו ר' האני אלפאר למועדון והרתמותו לנושא, הורחב האירוע בשיתוף הנגידות לאירוע ארצי שממשיך להוביל בגאון את נושא הסובלנות ודו-הקיום מאז ועד היום.
האני היה ועודנו הרוח החיה והדוחפת מאחורי כנס זה לאורך כל השנים, ואני רוצה להגיד לך האני תודה רבה מעומק הלב בשם כל חברי מועדוננו, ואני בטוח שגם בשם כל חברי רוטרי ישראל, על מרצך, יוזמותיך,מנהיגותך ופעילותך הנמשכת כל השנים לקרוב לבבות, הגברת הסובלנות והבאת דבר דו-הקיום בחיפה לכל העולם, הן בפעילויותיך באמצעות תנועת הרוטרי והן בדרכים אחרות כמו לשכת המסחר בנצרת שאתה מנהלה, קיום פנלים להסברת הנושא לתיירים בהם אנו משתתפים כחבריך ועוד ועוד, ואין לי ספק שתמשיך לעשות כן גם בעתיד.
אני רוצה לברך גם את חבר מועדוננו ר' שלמה דביר על היבחרו לאחד ממקבלי מגן הנגיד היום. שלמה דביר פעיל בקרב הקהילה בחיפה שנים רבות מאוד במסגרת מועדון הרוטרי ומחוצה לה, ובהיותו מנהל קרן "חסך" הוא תומך רבות בפעילויות חברתיות ותרבותיות בעיר חיפה על כל גווניה. לצערנו, מסיבות בריאותיות, שלמה לא יכול להגיע היום והוא בקשני להביע צערו על כך ולהודות לנגיד על בחירתו בו. אני מבקש לשלוח מעל במה זו איחולי רפואה שלמה לשלמה חברנו. בשם המועדון אני מבטיח כי נמשיך להניף נס זה של "כנס הנגיד להבנה וסובלנות" שנים רבות.
אני מבקש לסיים בציטוט מדברים של א.ד. גורדון:
"לא יהיה נצחון של האור על החושך כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להלחם בחושך,עלינו להגביר את האור". והרי זה מה שאנחנו כולנו עושים פה.
אני מאחל לכולם יום מהנה, תודה.

דברי תודה של הנגיד:
האני ונחום היקרים,
תודה לכם על ארגון הכנס להבנה בינעדתית וסובלנות אשר התקיים אתמול. זכיתי לשמוע תגובות מפרגנות מחברים רבים, והתודה מגיעה לכם. הארגון היה מופתי, החלק האמנותי תרם רבות. ההנחיה הייתה לעילא ולעילא, להקת הדרווישים הוסיפה פן חדש, והמקהלה הבאהית הצליחה להביא מוסיקה שמימית אלינו.  
בתודה ובברכה, 
מוישיק יונאי, עו"ד ונוטריון נגיד רוטרי ישראל לשנת 2012-13 חבר מועצת העיר קריית מוצקין  
2024 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet