נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

13/10/2010 - הרצאה אור יסוד על מתנדבי רפא"ל

הנשיא המכהן  דני פסלר פתח את מפגש המועדון של 13 בספטמבר,  וברך את המרצה האורח מר אורי יסוד,  את  ארבעת החברים  החדשים  שהגיעו לטקס קבלתם למועדון ואת ואת האורחים.

לאחר  ברכות הרעות על ידי נאוה וילבך ופסוק השבוע שהובא על ידי  משה גן צבי:  פרשת השבוע הנה הקריאה הראשונה ליהודי/לעברי הראשון להקים ולקיים את מפעל הציונות. בפרשת "לך לך"  מצווה האל את אברם : "לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך, אל הארץ אשר אראך".  אברם (כך הוא עדיין נקרא בשלב זה במקרא), מצווה לעזוב את סביבתו החומרית- הגשמית, את סביבת מקום חינוכו והולדתו ואת סביבת חייו ומשפחתו ולצאת לארץ כנען. בהמשך אומר לו האל: "ואברכה מברכיך ומקלליך אאר". אם כוונתם של מוקירי אברהם היא לטובה, הרי שהקב"ה מקדים את המחשבה למעשה, כלומר הוא יברך מראש את מברכיו של אברהם, ואם מחשבתם היא לרעה הרי שרק אם המעשה (מעשה הקללה) יצא לפועל  - אזי את "מקלליך אאר".  מסיים הפסוק "ונברכו בך כל משפחות האדמה"-בדרך מוסרית-ערכית זו של הקב"ה, יתברכו כל שכניו של אברם בארץ ישראל.

עברנו לברכה הבינלאומית על ידי צבי פרידמן: הברכה הבינלאומית נשלחה הפעם למועדון רוטרי לונדון מספר 50, שנוסד ב 1911 והיה ראשון  למועדוני הרוטרי בעולם מחוץ לארה"ב. המועדון מיצג את כל מועדוני רוטרי ברחבי לונדון והוא ממוקם באזור 1130 . – Rotary Club  of London .  נפגשים לצהרים במייפאיר בבית דורטמונד שהוא מרכזם של חברי איגוד דוברי האנגלית. העיתון "לונדון רוטריון"  שהופיע לראשונה ב 1916 והוא מגזין הרוטרי הותיק ביותר בעולם.  בכל שנה ושנה מצטרפים 20 חברים חדשי למועדון..הברכה בינלאומית היום ניתנת למועדון רוטרי לונדון להזכיר את  13 חברי מועדוננו בעבר ובהווה, מהם 7 נשיאים לשעבר שבאו אלינו מלונדון.

נ"ל אדי חי –  שהוא  כחלק מפעילותו הרוטריונית הברוכה מכהן גם כ יו"ר הועדה לבטיחות בדרכים של רוטרי ישראל,מסר מידע על יום הבטיחות בדרכים הבינלאומיביום שני ה- 1.11.2010 ייערך יום המודעות הלאומית לבטיחות בדרכים. ביום זה  ייטלו חלק חברות, עמותות וארגונים, מוסדות ציבור וארגוני מתנדבים. יו"ר ועדת הבטיחות ברוטרי ישראל, ויו"ר הועדה למניעת אלימות נוער ומניעת תאונות דרכים,  בהמלצת הנגיד ודובר האזור החליטו להשתתף ביום זה עם מתנדבים מכל מועדוני האזור. במסגרת יום זה יוקמו 60 מוקדים ונקודות הדרכה ברחבי הארץ בתמיכה לוגיסטית של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, שתספק את השילוט, חומרי הדרכה, דוכנים ולבוש אחיד למתנדבים. הנושא המרכזי ליום זה הינו "היסח הדעת", בדגש בשימוש בטלפונים סלולריים.  המתנדבים יקבלו הדרכה לקראת יום זה, יתייצבו במקומות המיועדים, יחלקו עלונים וידריכו אזרחים, תלמידים ועוברי אורח בנושא הסכנות בשימוש בטלפונים בעת נהיגה.
המוקדים יפעלו בערים ובדרכים בינעירוניות כלהלן: מוקדים עירוניים: פתח-תקוה, חולון, בת-ים, גבעתיים, רמת-גן,הרצליה, אור-יהודה-יהוד, תל-אביב, ירושלים, חיפה, קריות, עכו, נהריה, כרמיאל, עפולה,טבריה,ראשון לציון, רחובות – נס-ציונה, אשדוד-אשקלון, באר-שבע, אילת,חדרה ונתניה. מוקדים בינעירוניים:  צומת בית-קמא,עין יהב,ביל"ו סנטר,קסטינה-קרית מלאכי,כנות, כביש 6, גלילות, כביש 4, בית-ליד, פולג, צומת מגידו,קרית שמונה. אבקש מנשיאי המועדונים להעביר אלי עד ליום שני ה-18.10.2010 את רשימות המתנדבים, מספר המתנדבים והמיקום המועדף.  המתנדבים יעברו הדרכה קצרה לקראת יום זה. התייצבות חברי הרוטרי ביום זה חשובה מאד ותורמת לתדמית של תנועת הרוטרי וכמובן תתרום ליתר זהירות בדרכים הכט, בשיתוף עם יו"ר ועדת המלגות של המועדון משה גן-צבי, ערב שכל הכנסותיו מיועדות לקרן המלגות. היא פנתה בבקשה לחברים לרכוש ולהפיץ את 400 הכרטיסים המיועדים בהקדם ככל האפשר.

הנשיא דני פסלר שלח מעל הבמה את ברכתו וברכת כל חברי המועדון לנ"ל שאול דיאנג'לי ורעייתו הטרייה מירב שנישאו לפני כשבוע, והבטיחו לתרום את כל מתנות הכלולות לקרן המועדון. נאחל להם ירח שכולו דבש ואושר משותף.

טכס קבלת חברים חדשים למועדון: במהלך המפגש התקיים טכס קבלת  מספר חברים למועדון,  לאחר שעברו את כל שלבי ההמלצה והאישורים  כנדרש בתקנון המועדון. הנשיא דני פסלר באישור ההנהלה הנהיג הליך חדש והוא הצהרת נאמנות" לרוטרי ולמועדון, עליה חותם כל מועמד  ולצידו הנשיא המכהן, זאת בנוסף לחבילת הניירת שכוללת את תקנון המועדון, תוכנית הפעולה השנתית, אלפון כל החברים ועוד. הנשיא גם העניק לכל חבר/ה חדשים את סמל הרוטרי  עם קבלתם.
מיכה פוקס -  הוצג על ידי הספונסור שלו ינק פוקס , (שהוא במקרה גם האבא שלו..) - מיכה אינו זר לתנועת הרוטרי, הוא היה ממקימי מועדון רוטרי הוד הכרמל, שם שימש שנתיים בתפקיד המזכיר ולאחר מכן כנשיא המועדון. מסיבות השמורות עימו פרש, ועתה הוא מצטרף אלינו, למועדון הדגל של אשכול חיפה.
אריאלה בהלול- דיאמנט –שבהעדר הספונסור שלה נ"מ צבי ענר  שנבצר ממנו להשתתף השל מחלה, הוצגה על ידי הנשיא דני פסלר .אריאלה היא מנהלת ביה"ס הפתוח בנ"וש,  חיפה, המייצג גישה חינוכית חדשה. היא ממנהיגות החינוך והיצירתיות החינוכית בישראל, בעלת תואר ראשון בספרות  חינוך ותואר שני במנהל חינוך מאוניברסיטת חיפה. היא התקבלה לפי סיווג מקצוע חדש –"חינוך אלטרנטיבי".
שחר שבו – בהעדר הספונסור שלו ערן דובובי הנמצא בסיור ארצי של תלמידים מהגולן ועד לנגב, הוצגגם הוא  על ידי הנשיא דני פסלר. שחר הוא יליד 1974, למד בתיכון בקריות עוסק בפיתוח ושיווק תוכניות ואתרים באינטרנט,  וחברה למנועי חיפוש אינטרנטי. הוא מוריד משמעותית את הגיל הממוצע של חברי המועדון (וטוב שכך..)
טובה גילת – גם בטקס קבלתה של גילה נעדר הספונסור ערן דובובי (ראה למעלה) והנשיא דני פסלר שימש בכפל תפקידים של ספונסור מציג וכנשיא מקבל ומברך. טובה היא בוגרת אוניברסיטת חיפה בהיסטוריה ולימדה בליאו בק, ובמהלך השנים עברה לנושא של דוברות בחינוך ומשמשת כיום כדוברת מספר מרכזים חינוכיים כולל ליאו בק.
כל אחד מארבעת החברים החדשים הודה  למועדון על קבלתו, והבטיח לפעול בנסגרות המועדון ולטובת הקהילה. ברוכים הבאים בצל קורתנו –Welcome to the Club- Rotary Haifa !!

את המרצה האורח, אורי יסוד, הציגה חברתנו חביבה רוגר: הפעם אני רוצה להתחיל מהסוף- המרצה שלנו היום, אורי יסוד עומד בראש קבוצה ייחודית, מתנדבי רפאל  בקהילה לצרכים מיוחדים ועל פעילותה הוא יספר היום. בדרך כלל אנחנו מציגים את המרצים מההתחלה: היכן למדו, מה עשו, במה התמחו.כשאורי יסוד התבקש לכתוב כמה מלים שיציגו אותו - הוא שלח לנו במקום זה חומר על הקבוצה הזו. אבל בכל זאת הצלחתי לדלות עובדות אחדות על אורי יסוד. קודם כל הוא מקריית חיים, וכבת הקריה אני ודאי חושבת שזה לזכותו, מה גם שהוא מעדת מכורה בקן התנועה המאוחדת בקריה, ומאחר שאני מאותו קן, אני יכולה להעיד שהחבר'ה האלה היו מיטב הנוער. חבר'ה שגם הלכו להגשים במסגרת הנח"ל בקיבוץ צרעה. הוא עבד 38 שנים בחוד החנית של החשיבה היצירתית והיוצרת ברפא"ל. לאחר פרישתם לגמלאות מרפא"ל החליטו אורי יסוד וחבריו להעמיד את המשאבים הייחודיים שלהם: הידע, הניסיון והחשיבה היצירתית, לטובת הקהילה והקימו את "מתנדבי רפאל בקהילה לצרכים מיוחדים".
קבוצת המתנדבים לתמיכה וסיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים שבראשה עומד אורי יסוד כולם גמלאי רפאל במקצועות המכאניקה והאלקטרוניקה, היא חלק ממערך המתנדבים הזה. חברי הקבוצה עוסקים בטיפול פרטני בילדים, בבני נוער ובמבוגרים בעלי מוגבלויות המתמודדים עם ירידה תפקודית עקב גיל מחלה, נכי צה"ל ואחרים. ואם הדברים נשמעים לכם מוכרים, הרי הרעיון של גיוס משאבים מסוגים שונים שצוברים אנשים במהלך עבודתם, והעמדת משאבים אלה למען הקהילה - הוא למעשה יישום של ערכים רוטריוניים למהדרין.   אורי הכיר את אשתו ברפאל ולהם  3 ילדים. הבכור מזכ"ל הנוער העובד, הבת מורה ובמעיר חבר קיבוץ עירוני. על פעילותו המסורה למען הקהילה יקבל אורי יסוד את התואר  יקיר קרית חיים בחודש הבא.

המרצה פתח והציג את תחומי העיסוק שהוא וחבריו הגימלאים מקדישים להם את מיטב זמנם ומרצם: רפאל בקהילה - מעורבות בקהילה מהווה נדבך חשוב בתרבות האירגונית ברפאל. מתנדבי רפאל בקהילה פועלים בתחומים הבאים: קידום החינוך המדעי בקרב בני נוער
תמיכה באוכלוסיות שזקוקות לחיזוק, פיתוח עזרים טכניים לאנשים עם מוגבלויות.
פרויקטים עיקריים: פרחי רפאל - שיעורי העשרה במתמטיקה לתלמידי חטיבות הביניים מרכז למידה - מועדון נמלה- עזרה בלימודים ותמיכה כללית בנערות מתבגרות, קידום אוכלוסייה ממוצא אתיופי- שיעורי העשרה לבני העדה האתיופית;  פרויקט לעידוד מצטיינים מחוננים - ליווי תוכניות מיוחדות לתלמידים מצטיינים ע"י מומחים מרפאל; סיוע ותמיכה של חטיבות רפאל במוסדות של אוכלוסייה הזקוקה לחיזוק המרצה הדגים איך הוא ועוד כ 20 מתנדבים גימלאים שעסקו במקצועות מכניקה ואלקטרוניקה מצליחים לפתח בביתן של בית מלאכה מכאני שרפאל העמידה לרשותם לפתח מתקני ומכשורי עזר מותאמים אישית לנכה ולמוגבל, מקשת של מאחזי  כלי אוכל, דרך אמצעי הפעלת מקלדות מחשב על ידי  הלבשות על הראש או ליד מוגבלת, פתרונות לנשיאת קביים לקטועי רגל על פניים, מגשים לאכילה  בישיבה בכסא גלגלים, וכסא גלגלים נצמד לעגלת קניות בסופר.

הודה למרצה חברנו חורחה גרינברג, והנשיא העניק לו כמקובל תעודת הוקרה ונטיעה  ביער  פול הריס...

2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet