נפגשים כל יום רביעי בשעה 13:00 במלון ביי וויו BayView, חיפה
Meeting every Wednesday on 13:00 at BayView HOTEL, Haifa

11/05/2006 - הועידה האזורית של רוטרי

הודעה לעיתונות  3.5.06
הועידה השנתית המ"ו של תנועת הרוטרי בישראל תיערך באילת
בין הנושאים שעל הפרק: מניעת תאונות דרכים, מלחמה בבערות ושמירה על מקורות מים

חברי תנועת הרוטרי בישראל יגיעו בסוף השבוע (11 – 13 במאי 2006) לאילת, לוועידה השנתית של התנועה בישראל. שנת הפעילות ברוטרי מסתיימת ביוני, והוועידה השנתית של הרוטרי מסכמת את פעילות התנועה בשנה החולפת. נגיד הרוטרי בישראל לשנת 2005/06, אבנר פוקס, מסר כי בשנת פעילות זו התמקדה תנועת הרוטרי בישראל במאבק בתאונות הדרכים, בשיפור איכות המים ובמאבק בבערות, בטיפוח קשרים והבנה בין עמים ועדות ובטיפוח המצויינות המקצועית.
נשיא המדינה, משה קצב, בירך את חברי התנועה לקראת ועידתם. בדברי ברכתו אמר הנשיא: "ארגון רוטרי זוכה להערכה רבה ולהוקרה בקרב מדינות העולם על פעילותו רחבת ההיקף המחזקת את המשותף והמאחד בקרב בני המין האנושי, על פי הערכים האוניברסליים. אני משבח את ארגון רוטרי על פעילותכם ההתנדבותית בעזרה לקהילה ובקידום הבנה ושלום בעולם. אני משבח את רוטרי ישראל על החלטתו לרכז מאמץ השנה במאבק בתאונות הדרכים, משימה שניתן להתמודד עימה ולהצליח. אני מאמין כי נשכיל ליצור חברה תומכת ואיתנה הנשענת על ערכי צדק ומוסר ונגשים בה את המאוויים הלאומיים והממלכתיים".
תנועת רוטרי בינלאומי היא ארגון וולונטרי של בעלי מקצוע מובילים בתחומם, שהתארגנו לשירות הומניטרי, ולבניית רצון טוב והבנה. תנועת הרוטרי היתה הראשונה (לפני 101 שנים) שבה חברו יחד אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים במטרה להגיש עזרה לזולת בעזרת המציינות, הקשרים והכישורים שמקצועם מקנה להם. העיקרון המלווה את תנועת הרוטרי הוא השירות לזולת מעל לפרט.
המטרות הכלליות של מועדוני רוטרי זהות בכל ארץ וארץ: פיתוח של יחסי ידידות והבנה הדדית בקרב אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים בכל קהילה, שיפור חיי הקהילה על ידי מאמצים להשגת רמות גבוהות של התנהגות בעולם העיסקי ובנהלים של בעלי מקצועות חופשיים על ידי עזרה לחלשים יותר בקהילה, קידום רעיונות של יחסי הבנה בינלאומית, ידידות ושלום. הפעילות של הרוטרי היא במסגרת מועדונים המוקמים בישובים השונים. כל מועדון ריבוני להחליט כיצד הוא מסייע ומגשים את מטרות התנועה, מתוך הכרה כי המועדון המושרש בקהילתו מכיר בדרך הטובה ביותר את צרכיה ואת הדרכים להתגייס למען צרכים אלה. עם זאת, ישנה מסגרת פעולה כוללת של התנועה הבינלאומית, המונה כיום כמיליון ורבע חברים, ומסגרת פעולה אזורית.
ישראל היא אזור 2490 והוועידה השנתית היא שיאה של הפעילות המשותפת למועדוני האזור. ישראל הפכה לאזור עצמאי ברוטרי רק בשנות החמישים. עד מלחמת העצמאות השתייכו המועדונים בארץ ישראל לאזור של המזרח התיכון, שכלל את המדינות השכנות. את שני המועדונים הראשונים של רוטרי בארץ, ירושלים וחיפה, סייעו להקים, בראשית שנות השלושים, מועדוני רוטרי ממצרים. מנהל הועידה המ"ו, אלי ליכטר, הביע תקווה כי בוועידות הבאות ישתתפו חברי רוטרי מהארצות הסמוכות, בהתאם לרוח התנועה.

הרוטריונים,
בשנת הרוטרי 2005/2006  תערך הועידה האזורית בתאריכים 13-11 במאי 2006.
השנה הוחלט לקיים את הועידה במלון קלאב הוטל  באילת.
בימי הועידה יהפוך המלון, על כל  350  הסויטות שלו, למלון על שם "רוטרי ישראל". בקרוב נפיץ בין כל חברי הרוטרי פרוספקט בו נפרט את התוכנית והעלויות הכספיות. ניתן יהיה לשלם את דמי הועידה  ב- 4 תשלומים  שווים. אוטובוסים מוזלים וטיסות מיוחדות יעמדו לרשות החברים, פרטים נוספים בהמשך. לאור המחיר הנוח המתוכנן לאירוח, אנו קוראים לכל חברי הרוטרי מכל מועדוני האזור, ליטול חלק ולהשתתף באירוע חשוב זה. השנה נארח גם קבוצות רוטריונים מחו"ל שהביעו את רצונם להשתתף ולחגוג יחד איתנו את הועידה. אנו נערכים עם תוכניות אטרקטיביות מיוחדות שיגרמו לכל המשתתפים הנאה רוטריונית מיוחדת. נא רשמו לפניכם את מועד הועידה ובהמשך נשלח אליכם את תוכנית הועידה ופרטים נוספים.
הועידה האזורית המ"ו
11 עד 13 במאי 2006
מלון קלאב הוטל באילת
                                                                                              בברכת הרוטרי,

                                                                                           נ"ל אלי ליכטר

                                                                                           מנהל הועידה
2023 © כל הזכויות שמורות למועדון רוטרי חיפה
bullet